08.11.2013/08:45

Eurocash zwiększył zyski mimo mniejszej sprzedaży

W trzecim kwartale br. sprzedaż Grupy Eurocash wyniosła 4,25 mld zł – o 3,6 proc. mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Spadek ten wynika głównie ze zmian w Tradisie, w tym z zakończenia dostaw do sieci Stokrotka (lipiec br.), oraz utrzymującego się spowolnienia na rynku FMCG. Narastająco od początku roku skonsolidowane przychody Eurocashu sięgnęły 12,3 mld zł i były zbliżone do osiągniętych w pierwszych trzech kwartałach 2012 roku. Spadek sprzedaży w Tradisie został w dużej mierze skompensowany wzrostami w formatach Cash & Carry oraz Delikatesy Centrum. Zysk netto Grupy Eurocash wzrósł w III kwartale br. o 10,7 proc. rok do roku, do blisko 74 mln zł. Łącznie za trzy kwartały przekroczył natomiast 146 mln zł, co oznacza wzrost o 12,9 proc. Poprawa ta wynika przede wszystkim z obniżenia kosztów obsługi zadłużenia oraz obciążeń podatkowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.