19.06.2013/10:15

Eurodeputowani obronią mentole i slimy?

Jak informuje „Rzeczpospolita”, trzy komisje Parlamentu Europejskiego – ds. rynku Wewnętrznego, ds. Handlu Międzynarodowego oraz ds. Rolnictwa – opowiedziały się przeciwko zakazowi papierosów smakowych w Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że forsowana przez Brukselę dyrektywa tytoniowa proponuje szereg zmian, mających zniechęcać do palenia papierosów. Jeśli wejdzie w życie w obecnym kształcie, to w całej Unii nie będzie można produkować i sprzedawać papierosów mentolowych i typu slim. Obie propozycje uderzyłyby w polskich plantatorów, dlatego Polska zdecydowanie się im sprzeciwia. Członkowie unijnych komisji uważają, że dodatki takie jak mentol powinny zostać zachowane, podobnie jak slimy, które, ich zdaniem, są równie szkodliwe jak zwykłe papierosy. Wszystkie komisje dostarczają swoją opinię do Komisji Środowiska Parlamentu Europejskiego, która jest wiodąca dla dyrektywy tytoniowej. Główny raport zostanie poddany głosowaniu 11 lipca. Ten dokument stanie się podstawą głosowania na sesji plenarnej we wrześniu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.