29.08.2018/08:03

Exit tax uderzy w biznes

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić nowy podatek. To tzw. exit tax - czyli danina nakładana na firmy, które chcą wyjść z majątkiem z Polski - pisze Rzeczpospolita.

Ministerstwo przekonuje, że podatek ma dotknąć jedyne te firmy, które chcą zastosować optymalizacje podatkowe i wynieść majątek z Polski, by tu nie płacić innych podatków. Samo wdrożenie podatku do 2020 roku jest konieczne ze względu na unijną dyrektywę, jednak zdaniem ekspertów polskie przepisy mogą uderzyć także w firmy, które nie prowadzą optymalizacji podatkowej.

Jako przykład podają m.in. wyprowadzkę ludzi do innego kraju. Oprócz tego niechętne rozwojowi za granicą mogą być firmy - przeniesienie składników majątku w celu wsparcia inwestycji może zostać uznane za podlegające opodatkowaniu.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • adrian 29.08.2018

    Niedługo wyjeżdżający za granicę będą musieli płacić podatek

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.