29.11.2018/10:04

Fabien Derville nowym szefem Grupy Decathlon

Fabien Derville obejmuje nową funkcję w trudnym dla firmy momencie. Ze stanowiska zrezygnował „w burzliwych okolicznościach” dotychczasowy CEO firmy Matthieu Leclercq, syn założyciela sieci, mimo faktu, że w 2017 r. Decathlon wypracował w ubiegłym roku rekordowe 11 mld euro przychodu.

Fabien Derville obejmie stanowisko 4 grudnia 2018 r. 56-letni menedżer jest spokrewniony z rodziną Mulliez, jest synem Erica Derville i Jeanette Mulliez – kuzynki Gerarda Mulliez, założyciela sieci Auchan. Zawodowo od lat związany z różnymi oddziałami grupy Association Familiale Mulliez, pełnił funkcje kierownicze m.in. w Leroy Merlin. Ostatnio był przewodniczącym rady nadzorczej grupy Movibia.

Jego nominacja na stanowisko szefa Decathlonu wiąże się z rezygnacją „w burzliwych okolicznościach” złożoną w lipcu tego roku przez Matthieu Leclercq'a, po tym jak w firmie zapanował, szeroko opisywany przez francuskie media „kryzys paraliżujący firmę”.

"Fabien Derville świetnie zna firmę, jako członek rady dyrektorów z czasów, gdy firmą zarządzał Michel Leclercq. Jest ponadto wielkim fanem kolarstwa” – czytamy w komunikacie prasowym firmy Decathlon.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.