12.05.2020/18:13

Fam Frites częściowo wstrzymuje produkcję. To efekt zamknięcia restauracji

Polski producent frytek musiał zatrzymać produkcję, a pracowników oddelegować na urlop lub odesłać do innych zadań. Taki stan ma potrwać około miesiąca.

O sprawie pisze portal next.gazeta.pl. Fam Frites Poland od 13 maja wstrzyma produkcję frytek. To efekt zmniejszonego zapotrzebowania spowodowanego zamknięciem barów i restauracji. Jak podaje portal, firma musi jednak wywiązać się z umów z dostawcami ziemniaków dlatego zwiększy swoje moce produkcyjne w liniach placków ziemniaczanych oraz płatków, mają one pracować bez przerwy.

Problem dotknie aż 224 osób. Część z nich zostanie skierowana na inne linie, pozostali pójdą na urlop. Firma deklaruje, że robi wszystko aby nie dopuścić do zwolnień oraz utrzymać pensje na poziome sprzed epidemii.

­- Tym, co jest dla nas sprawą najważniejszą, to oczywiście minimalizowanie strat finansowych spowodowanych przez koronawirusa, ale także zapewnienie stabilnego zatrudnienia i wypłat wynagrodzeń dla ponad 220 naszych pracowników – powiedziała portalowi Katarzyna Majchrzak, szef ds. komunikacji i zaangażowania społecznego Fam Frties Poland.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.