19.05.2020/08:10

Fermy Drobiu Woźniak wchodzą do Singapuru

Jeden z czołowych europejskich producentów jaj w dobie pandemii koronawirusa musi szukać nowych rynków zbytu. Zdecydował się wejść na rynek azjatycki.

O sprawie donosi portal money.pl. Barbara Woźniak, pełnomocnik zarządu firmy podkreśla, że koronawirus uderzył w nią mocno zwłaszcza dlatego, że spora część jaj kierowana była do sektora HoReCa. A ten dopiero niedawno wznowił swoją działalność.

Ponadto jednym z kluczowych rynków Europy Zachodniej były Ferm Drobiu Woźniak były Włochy, mocno poszkodowane w wyniku kryzysu koronawirusowego. Firma postanowiła więc poszukać rynków zbytu w Azji. Przy wsparciu ambasady oraz innych instytucji już niebawem jajka będą trafiać do Singapuru.

Portal przypomina, że w związku z tymi perturbacjami, polski eksport znalazł się na minimalnym plusie (0,2 proc.). Eksperci przewidują, że wiele krajów może teraz chcieć eksportować do państw Europy Środkowo-Wschodniej, Skandynawii oraz Afryki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.