27.04.2020/13:10

Firma Matecznik notuje ogromne wzrosty w sprzedaży online

W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa Polacy coraz częściej zakupy żywności dokonują w internecie. Sporym powodzeniem cieszy się m.in. zdrowa żywność. – Sprzedaż internetowa w naszym przypadku to głównie rodzimy polski rynek. W tym kanale zauważyliśmy wzrost sprzedaży blisko 400 proc. w ostatnie trzy tygodnie, od kiedy wybuchła pandemia koronawirusa – mówi Bogumił Klimiuk, CEO marki Matecznik-Tradycja z natury.

W ofercie firmy Matecznik dostępne są m.in. miody, konfitury, grzyby i syropy. Do tej pory głównym kanałem sprzedaży były sklepy wolnocłowe na lotniskach, jak i sklepy ze zdrową czy tradycyjną żywnością. – Moim zdaniem zdecydowana większość Polaków będzie skłaniała się ku zakupom w sieci. Na przykładzie naszej manufaktury widać, że masowe zakupy produktów spożywczych stają się rzeczywistością w tej kryzysowej sytuacji – zauważa Bogumił Klimiuk.

Dystrybucja Matecznika bazuje na kilku kanałach. Najważniejszy to sprzedaż tradycyjna bezpośrednio do wyselekcjonowanych sklepów. – Głównym założeniem jest, że jeśli produkt jest wyjątkowy to również miejsce, w którym jest sprzedawany również musi być wyjątkowe – podkreśla Bogumił Klimiuk. Kolejnym kanałem dystrybucji są  lotniskowe strefy bezcłowe z  którymi już od kilku lat znakomicie układa się współpraca przede wszystkim ze względu na ludzi, którzy tam pracują. Marka nie współpracuje z żadną siecią dyskontową czy tez hurtownią.

Konfitury dostępne są też na 28 rynkach zagranicznych. – Na niektórych z nich na razie sprzedaż jest śladowa, ale z miesiąca na miesiąc tendencja jest rosnąca. To dla nas, jako producenta jest najważniejsze. Zagraniczni partnerzy pochodzą z tak dalekich i egzotycznych krajów jak Nowa  Zelandia, Japonia czy Peru. Zaś wiodącym rynkiem pod względem wartości sprzedaży jest rynek brytyjski – wskazuje Bogumił Klimiuk.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Was 28.04.2020

    Zgadzam się, wzrost online sprzedaż będzie corocznie. (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.