14.09.2020/11:14

Franczyzobiorco, franczyzodawco! Powiedz nam, jak powinien wyglądać kodeks dobrych praktyk we franczyzie

Prace nad kodeksem dobrych praktyk we franczyzie nabierają tempa. Opracowaniem dokumentu zajmuje się specjalny zespół stworzony w ramach Rady Przedsiębiorców działającej przy rzeczniku MŚP. Chcesz zgłosić swoje pomysły odnośnie do zawartości tworzonego kodeksu? Zrób to za naszym pośrednictwem!

Jesteś franczyzobiorcą i masz uwagi do niektórych zapisów umowy franczyzowej albo do polityki prowadzonej przez swojego franczyzodawcę? Uważasz, że warto na nowo przemyśleć podział ryzyka biznesowego między obie strony? Być może któraś z praktyk stosowanych przez franczyzodawcę budzi Twoje wątpliwości? Chciałbyś mieć większy wpływ na swój sklep, a może liczysz na to, że centrala sieci dostarczy Ci jeszcze więcej gotowych rozwiązań?

 
 
 
 
 

Jesteś franczyzodawcą i zależy Ci na tym, aby Twoi franczyzobiorcy uważali Cię za równorzędnego partnera w interesach, a nie stronę dominującą? Zależy Ci na jak przejrzystych zasadach współpracy? Chciałbyś pozyskiwać franczyzobiorców świadomych tego, z jakimi obowiązkami wiąże się prowadzenie sklepu bądź innego punktu franczyzowego?

A może sparzyłeś się na działalności franczyzowej i chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami po to, aby w przyszłości inni nie mieli podobnych problemów? Być może uważasz, że ucywilizowanie franczyzy oznaczałoby, iż byłbyś gotowy do ponownego spróbowania swoich sił w tego rodzaju biznesie?

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś "tak", wypełnij formularz dostępny pod poniższym linkiem przed 1 października. Zgłoszone w ten sposób uwagi przekażemy zespołowi roboczemu ds. franczyzy, który przygotowuje kodeks.

>> link do formularza <<

Więcej o pracach nad kodeksem dobrych praktyk we franczyzie przeczytasz w artykule "Sądne chwile dla franczyzy. Samoregulacja albo dokręcenie śruby".

* Formalnie w tworzeniu kodeksu uczestniczą jedynie członkowie zespołu, ale ciekawe rozwiązania zgłoszone przez osoby trzecie mogą zostać przez nich "przejęte" i zgłoszone jako własne.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Dostawca 10.09.2020

    Franczyza w Polsce wygląda tak: centrala ma piękne założenia do momentu jak ustalisz opłatę za pośrednictwo. Potem każdy sklep to oddzielna firma, może kupić ale nie musi, a termin płatności to temat rzeka. Od dnia podpisania Umowy Centrala nie odpowiada za płatności. Wielu dostawców straciło sporo kasy w takich sieciach. To wszystko wygląda fajnie na papierze mamy 1000 sklepów :) Oczywiście wielu franczyzobiorców to wspaniali i rzetelni przedsiębiorcy i tych pozdrawiam i życzę sukcesów!

  • Bankowiec 09.09.2020

    Termin platnosci franczyzodawcy u producenta= Termin platnosci franczyzobiorcy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także