08.07.2019/15:00

Franczyzobiorcy Spar Polska próbowali złożyć wypowiedzenia. Zastali zamknięte biuro, ale mają plan B [TYLKO U NAS]

Fraczyzobiorcy Spar Polska oskarżają firmę o utrudnianie im możliwości zakończenia współpracy. Jak twierdzą w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, w ostatnich dniach czerwca uniemożliwiono im złożenie wypowiedzeń umów franczyzowych osobiście w biurze firmy. Tłumaczą, że w praktyce oznacza to, iż partnerstwo zamiast trwać do końca 2019 r., jak chcieli, zakończy się dopiero rok później. Spar Polska nie komentuje sprawy.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

24 komentarze

 • Jan 18.07.2019

  LB nie cofnie się przed niczym.Zrobi każe świnstwo,aby tylko utrzymać władzę.
  To agonia,tylko rozciągnięta w czasie!!!

 • Franek 09.07.2019

  Kasy od Afryki nie będzie wielkiej oni liczą na kredyty kupieckie od dostawców a tu dupa o czym przekonał się już sam Tomcio.PiP ma dziurę do zalania przeogromna bez inwestycji kilkusetmilionowymi zł nic z tego nie będzie ale co Zarząd WSS pensji weźmie to zostanie ,Panamera się pojeździ

 • Falubaz 08.07.2019

  To narazie blef z jednej i drugiej strony. Leszek blefuje że mocno trafi WSS a Tomcio liczy na blef afrykanerach z słodką kasą która mu pozwoli rozwiązać kilka żenujący sytuacji. Może nikt nie wygrać a obce Szparki będą szukać kolejnych ludzi do współpracy. I może zostać nim Specjał... I co wtedy? fantastyka korporacyjna czy owoce (słodkie) pragmatyzmu?

 • makar 08.07.2019

  Byłem tam z wypowiedzeniem...odbiłem się od ogłoszenia.....żenujące:(((,jak również sposób w jaki je podano,wygląda na to ,że jesteśmy więźniami LB?!cały biurowiec pracował,tylko nikt nie pokazał swojej plakietki(były zasłaniane oraz odwracane przez pracowników) i nikt ,nie chciał się przedstawić jako pracownik SPAR POLSKA S.A..........................coś więcej dodać?....acha dodam" WSZYSCY KORZYSTAMY NA WZAJEMNEJ WSPÓŁPRACY" -ha ha ha...:(tylko nie fb

 • Zainteresowany 08.07.2019

  Co wam Zarzad Spółki WSS zagwarantuje?

 • Obserwator 08.07.2019

  Dlaczego LB zasłania się wyrokami polskich sądów jeżeli sądem właściwym do rozwiązywania sporów wynikających z umowy między Spar Polska s Spar Int jest ślad w Amsterdamie. Tylko i wyłącznie jego wyroki powinny być respektowane! Koniec i kropka.

 • Franczyzobiorca z Poznania 08.07.2019

  Czy franczyzobiorcy Spara dostali już umowy? Czy rozmawialiście o warunkach handlowych? Terminy ,
  Zabezpieczenia?Bo fajnie i partnersko nie będzie...Spar Group ukaże swoje Partnerstwo w tych dokumentach

 • TWORZĘ WŁASNĄ PRZESTRZEŃ 08.07.2019

  TWORZE WŁASNĄ PRZESTRZEŃ, bo to moja okolica i mój biznes!!! mam swoje zasady i żądam ich respektowania.

 • CZY MA TO SENS 08.07.2019

  CZY MA TO SENS żeby ciągać się po sadach w najbliższych kilku latach. Chyba nie - więc szkoda tu być. Idę własną ścieżką. Kto idzie ze mną?

 • SZKODA CZASU 08.07.2019

  SZKODA CZASU na ten cyrk!!! Przedsiębiorcy idźmy swoją drogą, a reszta niech się pierze przez kolejne lata.

 • Krótko mówiąc 08.07.2019

  Krótko mówiąc, czy polscy producenci nie są zainteresowani stworzeniem w końcu polskiej sieci z prawdziwego zdarzenia!!!

 • Idzie zmiana 08.07.2019

  A może to czas, na stworzenie własnej sieci bez udziału ludzi którzy powiedzmy krótko, nie czuja detalu?

 • Mariola z Poznania 08.07.2019

  Francyzobiorcy Spara za nim wejdziecie w interes ze Spar Group wypracujcie sobie korzystne umowy tal aby historia za jakiś czas się nie powtórzyła i ze byście nie byli zakładnikami Afrykańczyków.Bo zapowiada się nie tak kolorowo.

 • Franek PIP 08.07.2019

  Idźcie gdzie indziej Spar Group jest narazie na słabej ścieżce zbudowania handlu! Negocjacje z dostawcami są fiaskiem większość im nie odpuści dopóki nie spłaca długów PIP a tego nie zamierzają robić!Obiecali nam 8tys sku na magazynie w Maju do dziś nic się nie ruszyło.Teraz zasłaniają się Uokikiem. Pan T.S i M.S opowiadaj historie o potędze ale to ich marzenia,rynek to widzi zupełnie inaczej

 • reszka czy orzełek 08.07.2019

  No właśnie, przecież to kiedyś firma LB namówiła każdego z franczyzobiorców na współpracę, bo polska firma, bo zbudujemy coś dużego itp. - a teraz LB ciąga ich po policji i zamierza ciągać po sądach przez najbliższe kilka lat - jakaś paranoja. Jak tak można bezkarnie robić. Przecież to "bandytyzm w biały dzień". Ludzie chcą tylko uwolnić się z tego bagna i iść w swoją stronę, bo z tego już nic dobrego nie będzie.

 • całaprawda 08.07.2019

  Kolejną sprawą jest jeszcze to, że lb planuje nakłaniać niektórych fb, żeby zeznawali w sądzie przeciw pozostałym fb rzekomo o nieuczciwą konkurencję, bo chce dostać gigantyczne odszkodowanie od S Int. To też ukazuje, że lb to gracz uznający nieuczciwe praktyki.

 • oddajnaszakase 08.07.2019

  Teraz jeszcze trzeba by było jeszcze napisać o tym, że LB nie płaci retra franczyzobiorcom. Dostają tylko wybrańcy i do tego nie wypłaca w całości. W końcu trzeba mieć za co grać w golfa. LB wysyła do dostawców i producentów zakłamane informacje, że jest inaczej. Jednak mogli by się wypowiedzieć poszkodowani, że jest inaczej. Producenci i dostawcy przestańcie płacić kasę do SPAR Polska, to szybciej się ta żenada zakończy!!!

 • Paweł i Piotr 08.07.2019

  Dobrze kiedyś powiedział hrabia Aleksander Wielkopolski: "Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic..." - smutne, ale nadal niestety aktualne. Chyba, że w końcu się My przedsiębiorcy obudzimy i zbudujemy coś na własnych zasadach. Tylko oby nie było za późno!!!

 • Ludwik 08.07.2019

  Z reguły inteligentni ludzie potrafią rozwiązać dany problem, ale tutaj się nie da - musiałaby zaistnieć uczciwa wola wszystkich stron... Franczyzobiorcy SPAR od samego początku chcieli rozwiązać problem braku rentowności sklepów poprzez dialog, niestety zarząd SPAR uznaje się za rasę ponad wszystkimi i nie będzie rozmawiał i wypracowywał sposobu rozwiązania tej sytuacji. W zamian bez skrupułów szkodzi większości franczyzobiorców SPAR. BRAWO, to TYPOWO TAKIE POLSKIE!!! - Brak umiejętności rozmowy!!!

 • lbruchacie 08.07.2019

  Dobrze, że w końcu ktoś o tym napisał. Szkoda tylko, że dopiero tydzień po całej akcji. LB próbuje się w prasie wybielać, jaki to on jest poszkodowany, biedny polski przedsiębiorca. Ale z drugiej strony ten artykuł pokazuje, jaki z niego jest (Moderator: Fragment wpisu został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu forum dyskusyjnego) i jakim jest człowiekiem w rzeczywistości. Zakłamanym, który idzie po trupach do celu. A już na pewno takim, o którym można by powiedzieć, że Polak Polaka zawsze wy..... . Sam teraz dogaduje się z EC i próbuje wszystkich franczyzobiorców jeszcze raz zrobić w konia. Oby mu się to nie udało.

 • Fb 08.07.2019

  Brak komentarza Spar Polska mówi sama za siebie

 • Racjonalista 08.07.2019

  Zobaczcie jaką mamy sytuacje!!! Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości kto gra nieczysto!!! Franczyzobiorcy, Dostawcy, Producenci obudźcie się!!! Skończcie tę farsę a nie czekajcie na wyroki sądowe!!!

 • Maciej999 08.07.2019

  Zmieniajcie sieć na stokrotkę. Ja zmieniłem i jestem zadowolony.

 • Kamil 08.07.2019

  Redakcjo WH, jako franczyzobiorcy SPAR dziękujemy za obiektywny artykuł, który chociaż w kilku procentach ukazuje dramatyczną sytuację w jakiej są franczyzobiorcy sieci SPAR w Polsce. Najgorsze jest to, że nie jesteśmy w stanie w niej bez końca trwać, a wygląda na to, że ta historia będzie się ciągnęła bez końca, aż uczciwi przedsiębiorcy (tutaj mam na myśli franczyzobiorców SPAR) nie pójdą na dno razem z centralą SPAR Polska.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.