05.03.2017/08:34

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymani. Przywłaszczyli sobie perfumy z nielegalnej rozlewni?

Reporterzy RMF FM dowiedzieli się nieoficjalnie, że 17 funkcjonariuszy CBŚP, biorących udział w likwidacji ogromnej fabryki podrabianych perfum w Milanówku, zostało zatrzymanych w miniony weekend przez oficerów Biura Spraw Wewnętrznych KG Policji. Mieli sobie przywłaszczyć część zajętego w czasie akcji towaru.

Dziennikarze RMF ustalili nieoficjalnie, że część funkcjonariuszy CBŚP, biorących udział w połowie lutego br. w likwidacji ogromnej fabryki podrabianych perfum w Milanówku, przywłaszczyła sobie niewielkie ilości skonfiskowanych perfum. W sobotę rano zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, a w ich mieszkaniach podczas przeszukań znalezione zostały opakowania perfum, które mogą pochodzić z nielegalnej wytwórni.

Prokuratura podejrzewa, że doszło do popełnienia przestępstwa polegającego na przywłaszczeniu przedmiotów przestępstwa. Na razie nie wiadomo, jaka jest dokładna treść zarzutów ani ile osób je usłyszało. RMF FM ustaliło, że dwóm z podejrzanych grozi wysoka kara i zachodzi wobec nich obawa matactwa, w związku z czym prokuratura domaga się wobec nich zastosowania tymczasowego aresztu.

Obecnie trwa kontrola wewnętrzna w CBŚP. Chodzi m.in. o sprawdzenie, czy zaistniała sytuacja ma charakter jednorazowy, czy do nieprawidłowości mogło dochodzić także w innych przypadkach. Według niepotwierdzonych informacji RMF FM w związku z aferą odwołany został naczelnik warszawskiego zarządu CBŚP oraz szefostwo wydziału zwalczania przestępczości gospodarczej.

Jak informowały 13 lutego br. wiadomoscihandlowe.pl, policjanci CBŚP i celnicy z Warszawy zlikwidowali największą w Polsce nielegalną fabrykę perfum. W czasie akcji zabezpieczono ponad 300 tys. flakonów (10 tys. litrów/ 10 ton) markowych perfum o wartości ponad 10 mln złotych zabezpieczyli w nielegalnej rozlewni oraz 5 magazynach w powiecie grodziskim i pruszkowskim. 

Funkcjonariusze CBŚP i Izby Celnej z Warszawy jednocześnie w 26 lokalizacjach powiatu pruszkowskiego i grodziskiego przeprowadzili akcję zatrzymań członków grupy przestępczej, zajmującej się obrotem podrobionymi perfumami. Łącznie funkcjonariusze zatrzymali 28 osób, spośród których 21 usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Według informacji RMF FM zatrzymanych przez BSW funkcjonariuszy CBŚP biorących udział w akcji jest 17.

Czytaj więcej na rmf24.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.