26.08.2014/10:18

Galeria Kabaty w miejscu Tesco

Budowa inwestycji ruszy wiosną przyszłego roku

Na warszawskim Ursynowie, przy skrzyżowaniu głównej ulicy, Alei KEN, oraz Wąwozowej powstanie Galeria Kabaty. Obecnie stoi tam duży supermarket sieci Tesco. Budowa obiektu, który będzie miał powierzchnie handlowa sięgającą 43000 mkw. i zaoferuje sklepy co najmniej 120 najemcom, ruszy już wiosną 2015 roku. Prace maja potrwać dwa lata. Jedną z kondygnacji zajmie 9-salowe kino Helios, zaś największym sklepem będzie wielkoformatowe Tesco Extra. Niemal wszystkie formalności zostały już załatwione, ostatnia jest opinia o inwestycji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – ma to nastąpić 15 września. Okoliczni mieszkańcy, od dłuższego czasu, protestują przeciwko tej budowie. Obawiają się nadmiernego hałasu i ruchu samochodowego.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Jarek 12.09.2014

    Za gazetą Wyborczą: (Po raz kolejny) budząca ogromne kontrowersje wśród mieszkańców Kabat galeria handlowa, która ma powstać na miejscu sklepu Tesco, nie dostała kluczowych uzgodnień od urzędników Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. "Informacje zawarte w raporcie wpływu na środowisko są niewystarczające do miarodajnej weryfikacji dokumentu" - napisali urzędnicy RDOŚ. Bez ich pozytywnej opinii galeria nie może dostać pozwolenia na budowę. mmm.rdos.gov.pl/doc/waw/post2014/4242.222.2014.pdf

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.