30.03.2018/11:41

Galerie handlowe niemal martwe w niedziele z zakazem handlu. Będą walczyć o przetrwanie

Z najnowszych badań wynika, że konsumenci w wieku od 18. do 34. roku życia odwiedzają galerie dwa razy częściej w tzw. niedziele z handlem, niż z zakazem sprzedaży. Zdaniem części ekspertów, obecność 32% klientów w tego typu kompleksach w dniu, gdy przeważająca większość sklepów jest nieczynna, to dosyć wysoki odsetek. Jednak nawet taka aktywność nie wystarczy, żeby otwieranie tych obiektów było opłacalne.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Jare 01.04.2018

  do zirytowany milennials :

  "dopiero w niedziele mają siły by iść po sklepach i a nie wcześniej gdy sterczy się w kolejkach " - więc sami macie siłę dopiero w niedzielę , żeby robić zakupy , a ci pracują cały tydzień i mają pracować w niedzielę kiedy mają nabrać tych sił ? Poza tym studenci nie chcą pracować w niedzielę za takie stawki jak proponują sieci swoim pracownikom . Studenci chcą pracować cały tydzień , a weekend mieć wolne i odpoczywać . Ja proponuję, żeby sieci mogły zatrudniać na weekend za taką samą stawkę studentów i wtedy zobaczymy ilu z nich zgłosi się do pracy w niedziielę ,, każdą w miesiącu niedzielę " jeśli to taka krzywda dla nich .Wiem ,że nic z tego nie wyjdzie bo mam do czynienia ze studentami na co dzień . Nie są fanami pracy w weekendy .

 • nnnnnn 30.03.2018

  Za rok to nawet w handlowe niedziele większość centów i sklepów będzie pozamykana - komu się będzie chciało analizować czy dana niedziela jest handlowa czy nie.... nie będzie się opłacało otwierać w żadną niedziele.

 • zirytowany milennials 30.03.2018

  Co za odkrycie! Ludzie młodzi robią zakupy w niedziele, bo albo mają studia i pracę równocześnie, albo kilka etatów naraz albo po całym tygodniu pracy dopiero w niedziele mają siły by iść po sklepach i a nie wcześniej gdy sterczy się w kolejkach. Sam ma ok. 30 lat i nie podoba mi się, że ktoś za mnie decyduje kiedy mam robić zakupy!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.