24.01.2020/20:16

GastroFinanz – Właściciel Makro C&C chce dostarczać finansowe paliwo swoim klientom

Metro AG, właściciel sieci Makro C&C, testuje wraz z dwoma fintechami usługi finansowe dla gastronomii, dostosowane do potrzeb i specyfiki branży. W ramach usługi GastroFinanz klienci hurtownika mogą otrzymać kredyt krótkoterminowy w wysokości do 100 tys. euro.

Metro, we współpracy z fintechami Auxmoney i Iwoca, rozszerza usługi dla niezależnych restauratorów o pożyczki, w wysokości nawet 100 tys. euro. Klienci dystrybutora mogą otrzymać kredyt, pozwalający im zwiększyć płynność finansową, szybko i bez nadmiaru biurokracji. Obecnie w Niemczech trwają testy nowej usługi, koncentrujące się na szybkości i prostocie serwisu.

Celem firmy jest wykorzystanie znajomości specyfiki biznesów gastronomicznego oraz finansowego, w celu wypracowania usługi, która będzie najlepiej odpowiadać potrzebom tej grupy klientów. Projekt, realizowany w ramach zasady Wholesale 360, ma pozycjonować dystrybutora jako firmę oferującą kompleksowe usługi małym i średnim firmom z sektora HoReCa.

– Sektor gastronomii ma specyficzne potrzeby w zakresie finansowania i nieczęsto otrzymuje odpowiednie oferty. Chcemy zapełnić tę lukę, wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenia ze współpracy z firmami HoReCa, proponując im szyte na miarę rozwiązania. Zaczynamy od oferty pożyczek udzielanych przez naszych partnerów. Mają one ułatwić naszym klientom zachowanie płynności finansowej. W dłuższej perspektywie chcemy zapewnić im ogólną większą stabilność finansową – wyjaśnia Michael Zyber, dyrektor GastroFinanz w Metro AG.

Małe, niezależne firmy gastronomiczne na co dzień potrzebują środków na krótkoterminowe inwestycje – czy to na wymianę wyposażenia, czy ze względu na sezonowe fluktuacje przychodów.

– Bardzo wielu naszych klientów często potrzebuje krótkoterminowego wsparcia finansowego, ale z reguły nie znajdują oni nikogo, kto weźmie pod uwagę ich specyficzne uwarunkowania, takie jak sezonowość biznesu. Celem projektu GastroFinanz jest wspieranie ich w takich sytuacjach. Chcemy, by odnosili oni dodatkowe korzyści, otrzymując wszechstronną pomoc ze strony partnera biznesowego, któremu ufają – zapewnia Frank Jäniche, CEO Metro Germany.

Platformy pożyczkowe, takie jak Iwoca i Auxmoney, oferują uproszczony, w pełni cyfrowy dostęp do finansowania, z decyzją kredytową podejmowaną w ciągu 24 godzin. W przeciwieństwie do banków, fintechy nie stosują standardowych procedur oceny ryzyka kredytowego, ale uwzględniają też czynniki pozwalające na bardziej zróżnicowaną ocenę zdolności kredytowej.

– Wnioski kredytowe osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą często są odrzucane przez banki. Gdy jednak przyjrzeć się bliżej tym biznesom, często okazuje się, że warto im udzielić pożyczki. Dzięki naszej biegłości w ocenie ryzyka, jesteśmy w stanie udzielić takim podmiotom kredytu na uczciwych warunkach. W ten sposób możemy zapewnić klientom Metro finansowanie odpowiadające ich specyficznym potrzebom – tłumaczy Raffael Johnen, współzałożyciel i prezes firmy Auxmoney.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.