25.03.2020/15:00

Gigantyczny szpital polowy dla pacjentów z koronawirusem powstanie w halach Expo w Nadarzynie?

W halach Expo istniejących w podwarszawskim Nadarzynie może powstać gigantyczny szpital polowy, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Właściciel obiektu zadeklarował gotowość do nieodpłatnego przekazania hal do dyspozycji władz.

W Nadarzynie funkcjonuje sześć hal. Ich łączna powierzchnia to niemal 150 tys. mkw. To oznacza, że w budynkach zmieścić mogłyby się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji.

- Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie - komentuje Tomasz Szypuła, prezes Ptak Warsaw Expo. Jak dodaje, propozycja "jest całkowicie niekomercyjna" i jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, obiekty zostaną oddane do dyspozycji władz nieodpłatnie.

Podobne szpitale powstały już m.in. we Włoszech, w Hiszpanii czy w Stanach Zjednoczonych. Na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.