27.07.2020/08:18

GK Redan ze spadkiem przychodów aż o dwie trzecie

Skonsolidowane przychody netto Grupy Kapitałowej Redan ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wyniosły w pierwszym kwartale 2020 r. 33 mln zł. Rok wcześniej w analogicznym okresie firma wygenerowała 110,98 mln zł przychodów z tego tytułu.

Poprawił się natomiast wynik w ujęciu netto właściciela takich marek modowych jak Top Secret, Troll czy Drywash. GK Redan wykazała w omawianym kwartale 9,8 mln zł straty netto, podczas gdy rok wcześniej było to 32,25 mln zł straty netto.

Sama spółka Redan, wchodząca w skład grupy kapitałowej, w pierwszym kwartale 2020 r. wygenerowała przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów rzędu 15,36 mln zł. Dla porównania, rok wcześniej spółka wygenerowała 38,04 mln zł przychodów z tego tytułu.

Spółka Redan, w odróżnieniu od całej grupy kapitałowej, zdołała wykazać w pierwszym kwartale tego roku niewielki zysk netto (75 tys. zł). Rok wcześniej Redan miał ponad 5 mln zł straty netto.

Przypomnijmy, że w przed kilkoma dniami Redan podpisał list intencyjny z Radosławem Wiśniewskim, założycielem marki i większościowym akcjonariuszem firmy, który zakłada zbycie przez Redan 100 proc. udziałów spółki działającej pod firmą Top Secret na rzecz biznesmena.

- Strony postanowiły o przystąpieniu do negocjacji handlowych mających na celu uzgodnienie warunków zbycia przez emitenta na rzecz akcjonariusza wszystkich, tj. 16 728 udziałów spółki posiadanych przez emitenta, co stanowi 100 proc. kapitału zakładowego spółki, za łączną cenę 10 000 zł ustaloną zgodnie z wyceną udziałów Top Secret sporządzoną w dniu 14 lipca 2020 r. przez rzeczoznawcę Marcina Kubiczka wg stanu na dzień 31.03.2020 r. - wskazano w komunikacie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także