22.02.2017/10:16

GK Specjał rozgląda się za akwizycją. Chce przejąć firmę ochroniarską

Grupa Kapitałowa Specjał zainteresowana jest zakupem firmy działającej w branży ochroniarskiej oraz oferującej usługi czystościowo-porządkowe. Taka akwizycja znajduje się w planach firmy na najbliższe miesiące.

Poprzez przejęcie firmy o wspomnianym profilu, Grupa Specjał zamierza wzmocnić jeden z segmentów swojego biznesu. Należąca do Specjału dywizja ochroniarska na rynku funkcjonuje od 1995 r. Firma posiada wszystkie konieczne koncesje i pozwolenia upoważniające do realizacji tego typu usług na terenie całego kraju.

- Przez cały okres wykorzystujemy i wdrażamy wszystkie nowoczesne rozwiązania, co powoduje, że aktualnie jesteśmy jedną z najnowocześniejszych firm w branży. Ze względu na nasz potencjał i ilość zatrudnionych pracowników jesteśmy także liderem na rynku usług ochrony oraz usług porządkowych na terenie południowo-wschodniej Polski - tłumaczą przedstawiciele Specjału.

Aktualnie w agencjach ochrony i usług porządkowych Specjału pracuje ponad 2,5 tys. osób. Obsługują one ok. 2,5 tys. jednostek.

Specjał od dawna deklaruje, że zainteresowany jest również przejmowaniem sieci handlowych liczących od kilku do nawet kilkuset placówek. Rozwój części detalicznej biznesu to jeden z najważniejszych celów, jakie grupa wyznaczyła sobie na rok 2017.

- Rozmawiamy właściwie ze wszystkimi. Efekty negocjacji w takich sprawach mogą być widoczne czasami nawet po trzech dniach, a bywa, że i po wielu miesiącach. Są bowiem firmy, które chcą się sprzedać i szukają powoli i systematycznie silnego partnera, ale są i takie, które sytuacja zmusza do szybkich decyzji - mówił we wrześniu Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał, na łamach kwartalnika firmy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.