03.06.2020/08:15

GoJek - Facebook inwestuje w platformę dostaw żywności do domu. Chce powalczyć z Uber Eats

Facebook ogłosił, że obejmuje pakiet udziałów indonezyjskiej firmie GoJek, która obsługuje pierwszą w tym kraju i najszybciej rosnącą aplikację do zamawiania potraw do domu, z funkcją robienia zakupów i dokonywania płatności cyfrowych. Amerykański gigant nie ujawnił, jaką kwotę zainwestował i jak duży pakiet udziałów objął.

„Od uruchomienia w 2015 r., aplikacja GoJek pomogła setkom tysięcy biznesów w uzyskaniu dostępu do ponad 170 mln konsumentów w Azji Południowo-Wschodniej. Funkcja płatności tej aplikacji obsługuje miliardy transakcji rocznie i zarządza największym e-portfelem w Indonezji” – motywuje swoją decyzję Facebook.

„Inwestycja wesprze Facebooka i firmę GoJek w realizacji wspólnego celu, jakim jest wspieranie technologiczne biznesów i redukcja finansowego wykluczenia wśród konsumentów całego archipelagu. Aplikacja WhatsApp pomaga małym firmom w nawiązywaniu komunikacji z klientami i sprzedawaniu produktów i razem z firmą GoJek będziemy w stanie wprowadzić miliony ludzi w Indonezji do szybko rosnącego świata gospodarki cyfrowej” – czytamy na blogu FB.

Star-up GoJek jest już dziś wart ok. 10 mld dolarów amerykańskich.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.