25.05.2022/11:18

Gorillas ogłasza nową strategię i zwalnia pracowników

W opublikowanej informacji prezes Kagan Sumer zapowiedział konieczność wdrożenia istotnych zmian w strukturze firmy. Wiąże się to z koniecznością zwolnienia 300 pracowników.

„Ogłosiłem redukcję naszej globalnej siły pracowniczej i chciałbym wyjaśnić, dlaczego i w jaki sposób podejmujemy tę decyzję oraz w jaki sposób będziemy wspierać członków naszej załogi” – powiedział Sumer.

Prezes podkreśla, że dwa miesiące temu, w marcu, rynki wywróciły się do góry nogami i od tego czasu sytuacja nadal się pogarsza. Firmy technologiczne, zwłaszcza firmy technologiczne o niskich lub ujemnych marżach, stoją w obliczu dużych trudności. Jego zdaniem rozpocznie to naturalny proces selekcji w branży q-commerce.

Dodał, że w związku z tym firma podjęła kroki w celu dostosowania ryzyka. Na pierwszy plan wyszło zwiększanie efektywności, a nie wzrost.

Zwracał też uwagę na szybką redukcję liczby graczy w kanale q-commerce. Jeszcze w styczniu 2020 razem z Gorillas w branży działało 30 graczy, rok później 15, a w styczniu 2022 roku raptem 4. W przyszłym roku bezpośrednim rywalem dla Gorillas mają być raptem jeden gracz. To jego zdaniem wymaga nowego planu.

Strategia firmy ma się zatem oprzeć na trzech punktach.

„Zwiększymy nasze inwestycje na naszych kluczowych rynkach: w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Stanach Zjednoczonych, gdzie uzyskujemy 90 proc. naszych przychodów i jesteśmy na jasnej ścieżce do rentowności. W przypadku Włoch, Hiszpanii, Danii i Belgii, które same w sobie są bardzo atrakcyjnymi rynkami, przyglądamy się wszystkim możliwym opcjom strategicznym dla marki Gorillas. Wzmocnimy też naszą koncentrację na naszych klientach i marce. Ponadto wzmocnimy naszą globalną siedzibę, przenosząc ją do nowego biura w Berlinie” – wskazał Sumer.

„W rezultacie 300 naszych kolegów z drużyny będzie musiało nas opuścić. Jest mi niesamowicie smutno, że rozstaję się z naszymi ludźmi, którzy zbudowali jedyną w swoim rodzaju historię. Jestem i zawsze będę wdzięczny za ciężką pracę i wkład naszej załogi w doprowadzeniu Gorillas do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj” – dodał.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także