06.11.2018/08:26

Grupa Beiersdorf zwiększa udziały w rynku i poprawia wyniki

Po trzech kwartałach bieżącego roku Grupa Beiersdorf wypracowała przychody na poziomie 5,402 mld euro, co oznacza wzrost nominalny o 2,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Sprzedaż Nivea, flagowej marki grupy, wzrosła o 2,7 proc. Obejmująca marki Eucerin i Aquaphor sekcja Derma zakończyła pierwsze dziewięć miesięcy roku ze wzrostem o 6,3 proc. Największą zwyżkę – 46,7 proc. wzrostu osiągnęła marka La Prairie. 

Obiecaliśmy rentowny wzrost i dotrzymaliśmy słowa. Rozwój sprzedaży, który znacznie przewyższył dane rynkowe, a także zwiększenie udziału w rynku umożliwiły nam osiąganie dobrych wyników w pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. Dzięki naszej konsekwentnej strategii biznesowej osiągamy międzynarodowe sukcesy – powiedział Stefan F. Heidenreich, CEO Beiersdorf AG.

Pokazują to wyniki. W Europie wzrost wyniósł 4,7 proc. Jednocześnie sprzedaż nominalna osiągnęła poziom 2,253 mld euro rosnąc z poziomu 2,185 mld euro o 3,1 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.
We wschodniej części kontynentu sprzedaż wrosła nominalnie o 4,9 proc., w zachodniej 4,6 proc. W ujęciu globalnym najwyższe, wynoszące 9,8 proc. wzrosty objęły region Afryki, Azji i Australii.  W ujęciu nominalnym sprzedaż zwyżkowała tu o 3,7 proc. do poziomu 1,388 mld euro w stosunku do roku ubiegłego i wyniku 1,338 mld.

Progres wyników objął również Amerykę Północną. Wyniósł on 8,1 proc. W Ameryce Łacińskiej całkowita sprzedaż spadła. W stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego wynik był niższy o 2,6 proc. Obydwa kontynenty zanotowały również spadki sprzedaż nominalnej wynoszące 7,2 proc. w stosunku do roku 2017. Przychody zmniejszyły się z 813 do 754 mln euro. Wpłynęły na to wahania kursów walut a więc wskaźnik czysto makroekonomiczny.

Pomimo tego perspektywy sprzedaży grupy Beiersdorf na cały rok 2018 prezentują się optymistycznie. Spodziewany jest wzrost sprzedaży o około 5 proc. przy skonsolidowanej marży EBIT z działalności operacyjnej na poziomie z ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.