30.01.2018/11:45

Grupa byłych pracowników sieci Biedronka domaga się wielotysięcznych odszkodowań

Ośmiu byłych pracowników Biedronki domaga się odszkodowań w wysokości od 11 do 48 tys. zł za złe warunki pracy i naruszenie godności pracowniczej. Powodowie żądają także publicznych przeprosin – informuje Dziennik Elbląski.

Byli pracownicy sieci twierdzą, że doszło do naruszenia ich dóbr osobistych w postaci godności oraz prawa do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Pozew został złożony w elbląskim sądzie 27 lipca 2017 r., ale dopiero po usunięciu braków formalnych sąd mógł wyznaczyć termin pierwszej rozprawy, która odbędzie się 5 marca br. – relacjonuje Dziennik Elbląski.

Reprezentujący powodów prawnicy z Kancelarii Lech Obara i Wspólnicy przekonują, że do naruszenia godności pracowniczej dochodziło na skutek naruszania przez pracodawcę zasad BHP, zmuszania do pracy w godzinach nadliczbowych oraz do ciężkiej pracy fizycznej – pracownicy przez dłuższy czas nie dysponowali wózkami do przewożenia towaru i musieli go nosić w rękach.

Dziennik Elbląski podkreśla, że pozew dotyczy sytuacji sprzed kilkunastu lat, a jego złożenie było możliwe dzięki zmianie przepisów o przedawnieniu – termin przedawnienia tego typu roszczeń został wydłużony z 10 do 20 lat.

Czytaj więcej na stronie dziennikelblaski.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.