24.03.2020/11:07

Grupa Eurocash rusza z programem wsparcia Zakupy dla Seniora 60+

Z dniem dzisiejszym rusza nowy program Grupy Eurocash, którego celem jest wspieranie osób starszych, najbardziej zagrożonych infekcją koronawirusem, w codziennych zakupach. Nazwa akcji to „Zakupy dla Seniora 60+”.

W ramach akcji grupa wolontariuszy – pracowników Grupy Eurocash, którzy zadeklarowali chęć robienia zakupów dla seniorów – dostarczać będzie nieodpłatnie zamówione produkty do domów osób starszych. Wolontariusze realizować będą zakupy w sklepach należących do sieci franczyzowych Grupy Eurocash (abc, Delikatesy Centrum, Euro Sklep, Gama, Groszek, Lewiatan). Obecnie do akcji przyłączyło się 175 wolontariuszy.

Wolontariusze wskazują sklepy, w których są w stanie robić zakupy na potrzeby osób starszych. Aby skorzystać z pomocy, senior musi zadzwonić na dedykowaną infolinię, podać swoje dane osobowe i odebrać hasło. Dane są przekazywane wolontariuszom, działającym na danym terenie. Wolontariusz kontaktuje się z wybraną osobą i podaje hasło – w ten sposób autorzy programu zabezpieczają się przed nadużyciami osób z zewnątrz.

Beneficjent przekazuje listę zakupów i czeka na dostawę. Wolontariusz robi zakupy i odbiera płatność w gotówce.

W ramach programu seniorzy mogą kupować żywność i środki higieniczne. Jednorazowo wartość koszyka zakupowego nie może przekraczać 100 zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.