08.04.2020/14:55

Grupa Kapitałowa Specjał rozwija franczyzę i zwiększa zatrudnienie

W związku z dynamicznym rozwojem GK Specjał i trzech sieci franczyzowych: Nasz Sklep, Livio, Rabat Detal, które obecnie liczą ponad 8700 placówek handlowych przyjmuje do pracy w branży FMCG pracowników do detalu, jak również w hurcie w 19 centrach dystrybucyjnych na terenie całej Polski. Polski Lider dystrybucji Specjał pracuje na dużych obrotach dostarczając artykuły spożywcze do 20 tys. polskich sklepów detalicznych.

Jak mówi prezes zarządu Grupy Specjał Krzysztof Tokarz, ostatnie dni pokazały jak trudne wyzwania stoją przed branżą handlową w najbliższych tygodniach, miesiącach w związku z epidemią koronawirusa.

– Epidemia to trudny czas dla nas wszystkich. Jednak dla GK Specjał, sklepów, to czas w którym wszyscy na nas szczególnie liczą. Musimy zapewnić milionom Polaków bezpieczny dostęp do niezbędnych artykułów żywnościowych i przemysłowych. To na nas spoczywa odpowiedzialność za utrzymanie łańcucha dostaw: producent – dystrybutor – sklep – klient. Aby móc zapewnić Polakom dostęp do żywności potrzebujemy dodatkowych zasobów ludzkich. Aktualnie nasze działy HR zwiększają rekrutację na stanowiska: magazynier, kierowca, sprzedawca – informuje Krzysztof Tokarz.

Dodaje, że w ostatnich tygodniach firma zmierzyła się ze zwiększoną ilością zamówień towarów, pracuje w zmianowym systemie pracy zapewniając bezpieczeństwo poszczególnych zespołów pracowniczych. Cała firma pracuje na zwiększonych obrotach, zapewniając ciągłość dostaw. Pomimo trudnej sytuacji w kraju, dostarczanie żywności jest jej priorytetem.

– Powołaliśmy specjalny zespół ds. COVID-19, który stale monitoruje sytuację i na bieżąco wdraża we wszystkich obszarach biznesowych Grupy Kapitałowej Specjał wytyczne, zarówno ministra zdrowia jak i Głównego Inspektora Sanitarnego, w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa i zwiększania bezpieczeństwa, pracownikom, klientom. We wszystkich obszarach biznesowych GK Specjał wprowadziła odpowiednie procedury bezpieczeństwa i najwyższe standardy higieny – zapewnia prezes zarządu Grupy Specjał.

m.in. dostawy do magazynów spółki, bez osobistego kontaktu kierowcy dostawcy ze służbami działu przyjęć, obowiązkowy pomiar temperatury wszystkim pracowników logistyki, dodatkowo pracownicy zostali wyposażeni w niezbędne środki do dezynfekcji oraz przeszkoleni z procedury minimalizowania zagrożenia roznoszenia się wirusa. We wszystkich obiektach GK Specjał wdrożono procedury stałej dezynfekcji, ograniczenia spotkań, zakazu wizyt osób zewnętrznych, brak migracji pracowników pomiędzy oddziałami. Wszystkie te działania zostały wprowadzone, aby zakupy w GK Specjał były bezpieczne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.