12.01.2022/12:24

Grupa MOL przejmie od PKN Orlen ponad 400 stacji paliw Lotosu. Węgierski koncern wejdzie do TOP3 największych operatorów na polskim rynku!

Grupa MOL rozpocznie działalność w Polsce dzięki przejęciu 417 stacji paliw działających w całym kraju pod marką Lotos. Dzięki tej, wartej 610 mln USD transakcji, grupa stanie się trzecim największym graczem na rynku detalicznej sprzedaży paliw w Polsce. W ramach umowy, PKN Orlen przejmie z kolei 185 stacji paliw należących do węgierskiego operatora na Węgrzech i Słowacji wycenionych na 259 mln USD. Transakcja oczekuje jeszcze na akceptację Komisji Europejskiej.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nickt 12.01.2022

    A może warto dodać, że za tą fasadą węgierskiej spółki kryją się Rosjanie? Jaki był sens robić fuzję, żeby oddać 80% majątku Lotosu w obce łapy? I jeszcze 30% udziałów w Rafinerii Gdańskiej.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także