30.05.2018/17:03

Grupa Otmuchów chce zbudować nowoczesną fabrykę

Spółka opublikowała prospekt emisyjny sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji z zachowaniem prawa poboru, w której zostanie zaoferowanych 12.748.250 akcji serii E. Cena emisyjna w ofercie została wyznaczona na 2 zł za jedną akcję. Celem Spółki jest pozyskanie ok. 25 mln zł.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki ZPC Otmuchów, który został sporządzony w związku z planowaną emisją do 12.748.250 akcji zwykłych serii E. Emisja przeprowadzana jest w formie oferty publicznej w drodze subskrypcji zamkniętej z zachowaniem prawa poboru przez obecnych akcjonariuszy, dzięki czemu mają oni możliwość utrzymania swojego dotychczasowego udziału w Spółce.

Od 13 czerwca do 26 czerwca 2018 r. będzie można zapisywać się na nowe akcje ZPC Otmuchów w ramach wykonania prawa poboru oraz zapisów dodatkowych. Oferującym akcje jest Vestor Dom Maklerski S.A. Doradcą Prawnym Spółki w procesie jest kancelaria prawna Spaczyński Szczepaniak i Wspólnicy Sp.k.

- Emisja akcji, którą obecnie rozpoczynamy, da Grupie Otmuchów możliwość finansowania kluczowych projektów inwestycyjnych. Pozyskane środki przeznaczymy przede wszystkim na budowę nowoczesnego zakładu produkującego słodycze. Dzięki tej inwestycji umocnimy swoją pozycję rynkową w strategicznym segmencie asortymentowym m.in. poprzez wyższą jakość oferowanych produktów. Nowoczesna technologia produkcji pozwoli nam znacząco zwiększyć konkurencyjność oferty i przez to rozszerzyć współpracę handlową z dotychczasowymi kontrahentami oraz pozyskać nowych klientów - powiedział Bogusław Szladewski, prezes Zarządu ZPC Otmuchów S.A.

– Zależy nam na tym, aby produkty Otmuchowa wyróżniały się powtarzalną i wysoką jakością. Stanowi to dla nas wartość priorytetową. Zapewnienie automatyzacji i standaryzacji procesów produkcyjnych w nowym zakładzie jest równie ważne. Pozwoli to nam zwiększyć efektywność i wydajność produkcji – dodał prezes.

Cele emisyjne

Nadrzędnym celem strategicznym Grupy Otmuchów jest wzrost i rozwój firmy m.in. poprzez inwestycje w jakość oferowanych produktów. Ma to się odbyć dzięki zwiększeniu automatyzacji i standaryzacji produkcji. Dlatego większość środków pozyskanych z emisji nowych akcji zostanie przeznaczona na budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Inwestycja dotyczy strategicznego dla Grupy segmentu słodyczy. Wartość planowanych w l. 2018-2020 nakładów inwestycyjnych związanych z budową zakładu wynosi 23 - 24,5 mln zł. Pozostała kwota 0,5 – 2 mln zł zostanie wydatkowana na wsparcie marketingowe działań związanych z realizacją strategii Grupy.

Oferta publiczna i harmonogram

Kapitał zakładowy spółki dzieli się aktualnie na 12.748.250 akcji. Na podstawie opublikowanego prospektu, ZPC Otmuchów planuje zaoferować nie więcej niż 12.748.250 akcji serii E w formie subskrypcji zamkniętej. Oferta odbywa się na zasadach prawa pierwszeństwa dotychczasowych akcjonariuszy do objęcia nowych akcji. Dniem ustalenia prawa poboru do akcji nowej emisji jest 7 czerwca 2018 r. Zapisy w wykonaniu prawa poboru oraz zapisy dodatkowe potrwają od 13 do 26 czerwca 2018 r., a notowanie jednostkowych praw poboru od 14 do 21 czerwca 2018 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.