21.09.2020/15:46

Grupa Piotr i Paweł – sąd zatwierdził układy z wierzycielami. Teraz czekają oni na uprawomocnienie postanowień i wypłaty

Sąd Restrukturyzacyjny w Poznaniu wydał trzy postanowienia o zatwierdzeniu układu w postępowaniach sanacyjnych spółek z Grupy Piotr i Paweł. Obecnie kluczowe jest uprawomocnienie postanowień, co pozwoli na wypłatę należności wierzycielom. Zarząd spółek podkreśla, że jego intencją jest jak najszybsze wypłacenie należnych wierzycielom środków finansowych. Zapewnia, że środki finansowe na wypłaty zostały zabezpieczone przez inwestora finansowego i mogą być uruchomione w każdej chwili.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Picia 22.09.2020

  Zażalenia są uzasadnione, zostaliśmy oszukani przez sieć i Sąd który nie czyta uwag do wydanej decyzji. Sieć odliczyła VAT i umnieszyła podatek dochodowy od faktur zakupowych za które nie zapłaciła- gdzie jest US. DOSTAWCY musieli zapłacić VAT i podatek dochodowy od czego- za towar " ukradziony" i sprzedany( inaczej tego nie można nazwać).

 • des 22.09.2020

  do 40 tyś wszystko a powyżej od 10% wartości zadłużenia

 • eeeeee 21.09.2020

  Czy ktoś pamięta jaki procent zaległości otrzymają dostawcy w układzie?

 • lek 21.09.2020

  Zwracam uwagę, że na obecnym etapie składanie nieuzasadnionych zażaleń na decyzję sądu będzie działaniem jedynie wydłużającym procedurę i szkodliwym dla wieluset wierzycieli, którzy głosowali za zatwierdzeniem układu. Dlatego apelujemy o uszanowanie decyzji sądu i pozwolenie na jej uprawomocnienie – komentuje dr Patryk Filipiak w imieniu zarządcy sanacyjnego.
  "Wierzyciele wszystkich trzech spółek z Grupy Piotr i Paweł zaakceptowali w głosowaniach propozycje układowe spółek

  stek bzdur filipiak. boisz się ze premii nie dostaniesz

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także