21.09.2020/15:46

Grupa Piotr i Paweł – sąd zatwierdził układy z wierzycielami. Teraz czekają oni na uprawomocnienie postanowień i wypłaty

Sąd Restrukturyzacyjny w Poznaniu wydał trzy postanowienia o zatwierdzeniu układu w postępowaniach sanacyjnych spółek z Grupy Piotr i Paweł. Obecnie kluczowe jest uprawomocnienie postanowień, co pozwoli na wypłatę należności wierzycielom. Zarząd spółek podkreśla, że jego intencją jest jak najszybsze wypłacenie należnych wierzycielom środków finansowych. Zapewnia, że środki finansowe na wypłaty zostały zabezpieczone przez inwestora finansowego i mogą być uruchomione w każdej chwili.

– Spółka deklaruje gotowość jak najszybszego wykonania postanowienia sądu i wypłacenia należności wierzycielom. Spółki z Grupy Piotr i Paweł mają zabezpieczone środki na te wypłaty – niecierpliwie czekamy na zakończenie procedury sądowej. Jak najszybsze jej sfinalizowanie jest kluczowe dla dalszej działalności i rozwoju sklepów w sieci. Zwracam uwagę, że na obecnym etapie składanie nieuzasadnionych zażaleń na decyzję sądu będzie działaniem jedynie wydłużającym procedurę i szkodliwym dla wieluset wierzycieli, którzy głosowali za zatwierdzeniem układu. Dlatego apelujemy o uszanowanie decyzji sądu i pozwolenie na jej uprawomocnienie – komentuje dr Patryk Filipiak w imieniu zarządcy sanacyjnego.

"Wierzyciele wszystkich trzech spółek z Grupy Piotr i Paweł zaakceptowali w głosowaniach propozycje układowe spółek. Oznacza to, że procedura restrukturyzacji po uprawomocnieniu zostanie zrealizowana zgodnie z planem Zarządcy sanacyjnego oraz propozycjami układowymi Zarządów spółek. Spółki – dzięki finansowaniu inwestora strategicznego SPAR GROUP – spłacą wierzytelności i powrócą do efektywnej działalności operacyjnej." – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że 2 marca wierzyciele trzech spółek tworzących sieć Piotr i Paweł poparli propozycje układowe złożone przez owe spółki. Doszło do zawarcia trzech układów, za którymi zagłosowało łącznie 849 wierzycieli (74 proc. wierzycieli głosujących), reprezentujących ponad 391 mln zł wierzytelności (czyli 85 proc. ogólnej wartości wierzytelności głosujących). W kontekście dzisiejszych decyzji sądu, ważne są wcześniejsze deklaracje dostawców supermarketowej sieci, którzy zagłosowali przeciwko układowi w spółce Piotr i Paweł SA. Już wiosną br. grupa byłych dostawców zapowiedziała złożenie zażalenia, jeśli dojdzie do zatwierdzenia tego układu. Dostawcy wskazywali wówczas w wypowiedziach dla portalu wiadomoscihandlowe.pl, że rozważają również inne kroki, takie jak zawiadomienia do prokuratury w związku z działaniami zarządu i organów nadzoru supermarketowej sieci.

 

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Picia 22.09.2020

  Zażalenia są uzasadnione, zostaliśmy oszukani przez sieć i Sąd który nie czyta uwag do wydanej decyzji. Sieć odliczyła VAT i umnieszyła podatek dochodowy od faktur zakupowych za które nie zapłaciła- gdzie jest US. DOSTAWCY musieli zapłacić VAT i podatek dochodowy od czego- za towar " ukradziony" i sprzedany( inaczej tego nie można nazwać).

 • des 22.09.2020

  do 40 tyś wszystko a powyżej od 10% wartości zadłużenia

 • eeeeee 21.09.2020

  Czy ktoś pamięta jaki procent zaległości otrzymają dostawcy w układzie?

 • lek 21.09.2020

  Zwracam uwagę, że na obecnym etapie składanie nieuzasadnionych zażaleń na decyzję sądu będzie działaniem jedynie wydłużającym procedurę i szkodliwym dla wieluset wierzycieli, którzy głosowali za zatwierdzeniem układu. Dlatego apelujemy o uszanowanie decyzji sądu i pozwolenie na jej uprawomocnienie – komentuje dr Patryk Filipiak w imieniu zarządcy sanacyjnego.
  "Wierzyciele wszystkich trzech spółek z Grupy Piotr i Paweł zaakceptowali w głosowaniach propozycje układowe spółek

  stek bzdur filipiak. boisz się ze premii nie dostaniesz

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także