20.05.2013/10:03

Grupa Tarczyński wchodzi na giełdę

Grupa Tarczyński, producent wyrobów wędliniarskich, przeprowadzi ofertę publiczną akcji. Jedynymi akcjonariuszami spółki są jej założyciele Elżbieta i Jacek Tarczyńscy.

Grupa zatrudnia blisko 900 osób, oferuje 480 rodzajów produktów pod markami Tarczyński, Dobrosława oraz Starpeck, koncentrując się na półce premium. Posiada trzy zakłady produkcyjne, prowadzi sprzedaż w kanale tradycyjnym oraz nowoczesnym, głównie w Polsce, ale także w Niemczech, Anglii i Holandii. Celem strategicznym firmy w latach 2013-2015 jest intensyfikacja rozwoju w segmencie produktów premium w ramach kilku wybranych grup produktów, oraz dalszy wzrost sprzedaży w nowoczesnym kanale dystrybucji. Grupa realizuje obecnie program inwestycyjny o wartości 66,5 mln zł, obejmujący głównie rozbudowę zakładu produkcyjnego w Ujeźdźcu Małym. Jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie, jego moce produkcyjne są wykorzystywane w 95 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.