20.11.2018/10:24

Grupa Żywiec kupi Browary Namysłów na kredyt

Wartą 500 mln złotych transakcję Grupa Żywiec chce sfinansować w sporej części na pieniądzach z pożyczki bankowej. Firma podkreśla, że nie zachwieje to płynnością całej grupy.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • arczi 22.11.2018

    Grupa Żywiec zniszczy Namysłów swoją strategią i wizją biznesową. GŻ uważa, że ich produkty sprzedają się same a wsparcie dla dystrybutorów i sklepów jest zerowe. Marża sklepu na produktach GŻ to ok 16%, gdzie konkurencja spokojnie oferuje 20%. Mało tego, w firmie GŻ słychać głosy by detaliści tak niską marżę na GŻ rekompensowali sobie konkurencją. Żenujące podejście do biznesu i kompletne nieszanowanie partnerów. Warto podkreślić, że dystrybutorzy niechętnie handlują z GŻ, gdyż firma nic im nie oferuje poza nazwą marki, niestety mamy takie czasy, że sama marka się nie sprzeda. Ostatnie decyzje biznesowe GŻ pokazały jak zabili sprzedaż tatry w rynku, która wyhamowała i odbiła się dużą czkawką. Polityka budowania marki w piwach typowo koncernowych nie sprawdzi się, to nie kraft szanowni specjaliści z GŻ.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.