02.02.2017/19:30

Grzegorz Barszcz wiceprezesem firmy Politan

Z początkiem tego roku Grzegorz Barszcz został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki Politan. Firma jest czołowym dostawcą artykułów gospodarstwa domowego na polskim rynku, a zmiany w Zarządzie to kolejny krok jej konsekwentnego rozwoju.

Grzegorz Barszcz ma wieloletnie doświadczenie w branży FMCG. Z firmą Politan związany jest od 13 lat, w której rozpoczął karierę na stanowisku dyrektora sprzedaży. Następnie obejmował funkcje dyrektora marketingu i dyrektora ds. personalnych. Od 2014 roku był również członkiem zarządu Politan. W stycznie br. został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu odpowiadając za: zarządzanie Departamentem Handlu i Zasobów Ludzkich, stopień realizacji strategii firmy, rozwój zespołów i ich menadżerów. Nadal będzie zarządzać Działem Marketingu spółki.

- Obecnie Politan jest dostawcą prawie 350 produktów AGD pod logo Gosia i Amigo. Trzy lata temu kupiliśmy fabrykę w Żywcu, w której produkujemy także chemię gospodarczą. Jesteśmy niezawodni w tworzeniu indywidualnych rozwiązań dla sektora B2B. Mamy więc silne podstawy do dalszego rozwoju. Obecnie ważne jest dla nas doskonalenie procesów biznesowych i operacyjnych, w oparciu o bardzo dobry produkt, skuteczny marketing oraz szybką dystrybucję – mówi Grzegorz Barszcz, wiceprezes firmy Politan.

Politan to polski producent artykułów gospodarstwa domowego oraz chemii gospodarczej. Strategia biznesowa firmy oparta jest na dwóch filarach: sprzedaży produktów markowych, skierowanych do konsumenta oraz produkcji rozwiązań dla sektora B2B w zakresie konfekcjonowania oraz tworzenia indywidualnej technologii. Rozwój przedsiębiorstwa ściśle powiązany jest z innowacyjnością, co przejawia się między innymi w proponowanych rozwiązaniach biznesowych oraz powstawaniu opatentowanych produktów. W portfolio firmy Politan znajdują się trzy marki. Marka Gosia oferującą artykuły do pieczenia, przechowywania oraz sprzątania m.in.: woreczki foliowe, folie aluminiowe, mopy, ścierki itp. Marka Amigo będąca ekonomicznym odpowiednikiem marki Gosia. A także marka Helios oferująca chemię gospodarczą oraz artykuły pielęgnacyjne do obuwia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.