23.08.2018/08:51

GTC podbija przychody z wynajmu centrów handlowych

W I półroczu br. firma GTC, deweloper m.in. centrów handlowych, zanotowała wzrost przychodów z 58 do 73 mln euro. To zasługa otwarcia nowych inwestycji biurowych oraz Galerii Północnej w Warszawie.

Firma podała także inne wyniki finansowe. Marża brutto na działalności operacyjnej wzrosła do 55 mln euro z 43 mln euro w I półroczu 2017 r. Jak zapewnia GTC, wzrost wynika przede wszystkim z ukończenia inwestycji i nabycia nieruchomości i został częściowo skompensowany sprzedażą aktywów nie związanych z działalnością główną Grupy.

W I połowie roku zysk netto z aktualizacji wartości portfeli był jednak niższy niż rok temu i wyniósł 23 mln euro (w porównaniu do 51 mln euro w 2017 roku). GTC tłumaczy to aktualizacją wartości projektów w budowie: Ada Mall, White House oraz Green Heart.

Średni poziom LTV wynosi 45 proc. Rok temu było to 42 proc. Saldo środków pieniężnych wynosiło na koniec czerwca około 140 mln euro.

- Bardzo dobre wyniki działalności operacyjnej, w połączeniu z działalnością deweloperską i nowo pozyskanymi inwestycjami nieustannie poprawiają kluczowe wskaźniki efektywności GTC – powiedział Thomas Kurzmann, prezes GTC.

- Ukończenie biurowca GTC White House w Budapeszcie, którego głównym najemcą jest BlackRock, to dowód na to, że GTC potrafi dostarczyć międzynarodowym klientom najwyższej jakości powierzchnię biurową. Utrzymujący się na wysokim poziomie popyt na powierzchnię biurową i handlową w stolicach państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz w największych miastach w Polsce stanowi silne wsparcie naszej strategii w zakresie rozwoju i nabyć - dodał.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.