02.11.2016/11:34

Handel ostro krytykuje nową koncepcję podatku handlowego

Polska Izba Handlu ostro krytykuje nowy-stary pomysł, by podatek od sprzedaży detalicznej posiadał identyczną stawkę dla wszystkich podmiotów działających na rynku, bez kwoty wolnej. Przypomnijmy, chodzi o "tymczasową" wersję podatku, nad którą pracuje Ministerstwo Finansów i która miałaby obowiązywać do czasu, aż wyjaśni się w Brukseli, czy podatek w wersji uchwalonej przez Sejm w lipcu br., z dwiema stawkami i wysoką kwotą wolną, jest zgodny z prawem unijnym.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Frantiszek 03.11.2016

    Pisowcy tom niepoważni ludzie i krętacze. Naobiecywali (nakłamali) nie wiadomo co a teraz szukają wszędzie kasy. To, że nie podnoszą kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy to skandal. Za to planują od 2018 wzrost podatków ukryty przez sPISkowców w jednolitym podatku łączącym ZUS, PIS i składki zdrowotne. PIS to niepoważna partia niszcząca Polskę. Wzrost PKB spadł nam% z 4,3 za PO do 3,0% jak dobrze pójdzie.

  • Grizli 02.11.2016

    Mamy listopad a oni chcą ten podatek wprowadzić od stycznia. Małe sklepy na pewno zdążą się przygotować.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.