07.03.2013/15:43

Handel zaniepokojony brakiem decyzji ws. informacji na paragonach

Choć nowe wytyczne dotyczące kas fiskalnych i paragonów mają wejść w życie za niespełna miesiąc, resorty finansów i gospodarki do dziś nie wypracowały projektu rozporządzenia. Sieci handlowe i detaliści nie mają więc jak przygotować się do zmiany przepisów.

O „buncie handlowców” napisał sportal gazeta.pl, który cytuje sieci handlowe, zaniepokojone brakiem wypracowanego stanowiska w obu resortach. Tymczasem planowany termin wejścia w życie nowych przepisów to 1 kwietnia br. Wątpliwości handlu budzi m.in. planowany wymóg podawania na paragonie „nazwy towaru/usługi pozwalający na jednoznaczną identyfikację” (nie wiadomo czy wystarczy wpisać „jogurt”, czy również doprecyzować jego smak i wielkość opakowania); kontrowersje budzi też plan wydłużenia okresu archiwizacji paragonów papierowych do 6 lat (obecnie – 2 lata); ograniczona ma być ponadto swoboda w zakresie zmiany serwisanta kas (np. o jego zmianie trzeba będzie poinformować urząd skarbowy). Kilka dni temu Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zaapelowała o przesunięcie terminu wejścia w życie przepisów na 1 stycznia 2014 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.