06.07.2017/12:50

Handlowcy: 1 zł za reklamówkę w sklepie to przesada?

Wczoraj rząd przyjął projekt ustawy, która ma dostosować polskie prawo do dyrektywy unijnej dot. ochrony środowiska. Planuje się wprowadzenie od stycznia 2018 roku obowiązkowej opłaty za jednorazowe reklamówki – nawet do 1 zł.

Nowe regulacje skomentował Maciej Ptaszyński, dyrektor Polskiej Izby Handlu: - Rozumiemy tego typu działania, ale trzeba wprowadzać je rozważnie. Dla niektórych sieci sklepów darmowe reklamówki są sposobem na budowanie przewagi konkurencyjnej. Można zastanowić się jak inaczej rozwiązać problem zanieczyszczania środowiska – zawsze lepiej edukować niż nakazywać. I czy 1zł to jednak nie za dużo za jednorazową siatkę?

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Nawet 1 zł opłaty za torbę foliową w sklepie. Rząd przyjął projekt ustawy

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • dkk 07.07.2017

    Dlaczego w takim razie nie przyjęto ustawy o wycofaniu toreb plastikowych z obrotu w ogóle? kiedyś nie było ich wcale - każdy nosił swoje siatki na zakupy i dawaliśmy radę.
    kolejny podatek na 500+. Żenada!

  • KLIK 07.07.2017

    Jaka przesada? Bardzo dobra decyzja Rządu. Przewagę konkurencyjną trzeba budować ofertą i cenami ,a nie reklamówkami!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.