14.03.2020/18:14

Hebe reglamentuje towary. Do 5 sztuk produktów do higieny osobistej

Drogeryjna sieć Hebe wprowadza ograniczenia ilościowe w sprzedaży niektórych towarów. Chodzi o artykuły higieniczne pierwszej potrzeby, na które jest zwiększony popyt w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W piątek pisaliśmy, że największa sieć drogeryjna Rossmann wprowadziła reglamentację niektórych towarów. Klienci mogą kupić maksymalnie po 3 sztuki na osobę wybranych artykułów higienicznych, w tym najbardziej poszukiwanych obecnie produktów antybakteryjnych.

W te ślady poszła również sieć drogeryjna Hebe. W placówkach sieci zostały umieszczone informacje o tym, że jedna osoba może kupić maksymalnie 5 sztuk produktów do higieny osobistej, takich jak żele antybakteryjne, mydła, żele pod prysznic, uzupełniacze do żeli i mydeł oraz produktów do higieny intymnej.

Hebe wyjaśnia: „Z uwagi na fakt, że chcemy zagwarantować dostęp do środków higienicznych oraz wirusobójczych jak najszerszej grupie Klientów po oferowanej przez nas cenie, informujemy, że jedna osoba może zakupić maksymalnie 5 sztuk produktów z w/w grup.”

Zdjęcie zrobione w jednej z drogerii Hebe, fort. wiadomoscikosmetyczne.pl

Zwiększone zapotrzebowanie na środki higieniczne i antybakteryjne związane jest z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa COVID-19. Jednym ze środków zapobiegawczych jest restrykcyjna higiena, szczególnie mycie i dezynfekowanie rąk, ponieważ wirus przez wiele godzin utrzymuje się przy życiu na różnych powierzchniach. Klienci sklepów rozpoczęli więc masowe wykupowanie mydeł, żeli, chusteczek jednorazowych, w pierwszej kolejności antybakteryjnych. Ze sklepów zaczęły też znikać ręczniki papierowe, papier toaletowy.

Prawdziwa panika wybuchła, gdy rząd zaczął stopniowo wprowadzać środki zapobiegawcze – najpierw zamknięcie szkół, żłobków i przedszkoli. Natomiast od wczoraj obowiązuje w Polsce stan zagrożenia epidemiologicznego. W związku z tym wprowadzonych zostało szereg ograniczeń, które mają ograniczyć przemieszczanie się i skupianie ludzi w jednym miejscu. M.in. zamknięte zostaną galerie handlowe, oprócz działających w nich sklepów spożywczych, aptek, drogerii i pralni. Poza galeriami ograniczenie handlu nie obowiązuje.  

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.