25.02.2019/16:27

Hebe, Starbucks i Żabka w Hi Piotrkowska 155. Czy sławna Pietryna odzyska funkcję handlową?

W centrum Łodzi powstaje Hi Piotrkowska 155, wielofunkcyjny kompleks biurowo-handlowo-usługowy. Marki handlowe, które zdecydowały się ostatnio otworzyć swój lokal w tej inwestycji to Starbucks, Hebe i Żabka. Ofertę obiektu uzupełnią także lokale z artykułami spożywczymi i produktami dla zdrowia i urody. Czy dzięki takim inwestycjom na Piotrkowską powróci handel?

Przez lata ulica Piotrkowska w Łodzi – geograficzny „kręgosłup miasta”, wzdłuż którego wyrastała włókiennicza metropolia – zwana była najdłuższą promenadą handlową Europy. Gdy rozpoczęła się inwazja hipermarketów, a potem galerii handlowych, sklepy stopniowo znikały z Pietryny, przenosząc się do nowych „świątyń handlu”. Obecnie na Piotrkowskiej króluje gastronomia i rozrywka, handel w zasadzie sprowadza się do sklepów convenience o lokalnym oddziaływaniu i nielicznych księgarni, galerii sztuki czy sklepów specjalistycznych.

Czy ten trend się odwróci? Dobrym znakiem w tej kwestii jest powstający kompleks biurowo-handlowo-usługowy Hi Piotrkowska 155. Zlokalizowany jest dosłownie w centrum miasta, dokładnie w połowie ulicy Piotrkowskiej, vis a vis słynnego niegdyś na całą Polskę domu towarowego Central. W tym miejscu zaczyna się – czy raczej kończy, biorąc pod uwagę numerację posesji – część „deptakowa” Pietryny, z ograniczonym ruchem kołowym i absolutnym pierwszeństwem dla pieszych, także poza przejściami. To brama do rozrywkowo-kulturalnego, a kiedyś także handlowego centrum miasta, ciągnącego się aż do Placu Wolności.

Prace nad projektem toczą się zgodnie z harmonogramem, a termin zakończenia budowy to pierwszy kwartał 2020 roku. Ponad połowa dostępnej w Hi Piotrowska 155 powierzchni handlowo-usługowej została już skomercjalizowana.

– Cieszymy się, że znane marki doceniły potencjał naszej inwestycji. Obserwujemy trendy na rynku i wiemy jak ważne są różnorodne funkcje obiektów typu mixed–use. Wśród oczekiwanych udogodnień przestrzeni biurowych wymienia się często klub fitness lub siłownię i sklep z artykułami spożywczymi. Pracownicy biur oczekują także bogatszej oferty z sektora zdrowie i uroda. Realizujemy te założenia, o czym świadczą podpisane umowy najmu z Hebe, Starbucks, Żabką oraz Just Gym. Wśród najemców obiektu znajdą się także Delikatesy Fabryczne, Piekarnia Nowakowski oraz Apteka Europejska. – komentuje Anna Polak, Head of Leasing w Master Management Group, dewelopera i zarządcy obiektu.

Dzięki swym różnorodnym funkcjom Hi Piotrkowska 155 wzbogaci ofertę biurową, handlową i usługową w centrum Łodzi. Dogodna lokalizacja inwestycji w pobliżu centrum przesiadkowego, zwanego potocznie „stajnią jednorożców”, zapewnia komfort korzystania z komunikacji miejskiej (12 linii tramwajowych oraz 6 linii autobusowych). Według danych Urzędu Miasta Łodzi, codziennie z tego miejsca korzysta nawet 50 000 osób.  Kompleks ma też potencjał, żeby ożywić turystykę w mieście. Najemcą jednego z trzech budynków jest Hampton by Hilton, a położenie inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie najdłuższej promenady handlowej w Europie, czyli ulicy Piotrkowskiej, podkreśla unikalność tego adresu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.