08.01.2021/18:22

Henryk Orfinger i Irena Eris zaszczepili się przeciwko koronawirusowi w etapie zerowym

Henryk Orfinger i Irena Eris, czyli właściciele firmy dr Irena Eris, również przyjęli szczepionkę przeciwko koronawirusowi w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – dowiedział się portal money.pl.

Henryk Orfinger w rozmowie z portalem potwierdził, że 30 grudnia 2020 roku przyjął wraz z żoną szczepionkę przeciwko koronawirusowi w Centrum Medycznym WUM. Współwłaściciel firmy dr Irena Eris twierdzi, że uzyskałem informację o nadprogramowej liczbie szczepionek, które WUM musi wykorzystać przed końcem roku, bo w innym wypadku one po prostu się zmarnują. – Z takim przeświadczeniem pojechałem tam niemal natychmiast. Przyznam szczerze, że zastanawiałem się, czy mogę być już w tym terminie szczepiony – mówił Orfinger portalowi money.pl.

Przedsiębiorca podkreśla, że ma poczucie, że organizacja całego procesu nie przebiegła tak, jak powinna. – Jeżeli było realne ryzyko, że stracimy szczepionki, to znaczy, że proces logistyczny zawiódł. Nie mam przekonania, bym komuś szczepionkę zabrał – wyjaśnia.

Wcześniej do mediów trafiła lista kilkunastu osób publicznych, które również zostały zaszczepione poza kolejnością. Przypomnijmy, że pierwsza partia szczepionek dedykowana była dla personelu medycznego. Po serii medialnych doniesień, Ministerstwo Zdrowia przeprowadziło kontrolę w WUM. Ustalono, że osoby, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19 mimo braku uprawnień, zostały zarejestrowane jako personel medyczny lub niemedyczny pracujący w szpitalu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także