24.02.2017/12:26

Henryka Bochniarz o zakazie handlu w niedziele: pracę może stracić 40 tys. osób

Henryka Bochniarz z Rady Dialogu Społecznego, założycielka i prezydent Konfederacji Lewiatan, rozmawiała z "Głosem Szczecińskim" o zakazie handlu w niedziele. Zdaniem ekspertki, to zły pomysł. Z badań na które powołuje się Bochniarz wynika, że pracę może stracić nawet 40 tys. osób.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Igor 09.03.2017

  Tak naprawde to te wielkie sieci hipermarketów na tym skorzystaja, bo na logike - ludzie się przyzwyczają, że u nich trzeba kupować na zapas, bo już nie ma groszka czy abc pod domem, jak w niedzielę im się cukier do kawy skończy.

 • Patrycja. 24.02.2017

  Tak, faktycznie należy wprowadzić ustawę o godziwym wynagrodzeniu pracownika, szczególnie za pracę w niedzielę. Niejednokrotnie firmy właśnie w tym dniu wykonują obrót z całego tygodnia, to muszą odpowiednio płacić pracownikom. Myślę że dobrym rozwiązaniem, będzie modyfikacja Kodeksu Pracy, ze zmianą: co druga niedziela musi być wolna, obecnie jest co czwarta. Oczywiście firmy pracujące w niedzielę, czy handlowe, logistyczne ect. muszę prowadzićwiczenia dokładną ewidencję godzin pracy pracowników, bez względu na rodzaj umowy jaki zaproponowali pracownikom. Pracuję w niedziele od 16 lat i widzę problem z różnych perspektyw. Zamknięcie handlu w niedzielę nie rozwiąże problemu, pogłębi inne dotąd nie znane. Należy uregulować pracę w niedziele, przede wszystkim w kodeksie pracy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.