24.02.2017/12:26

Henryka Bochniarz o zakazie handlu w niedziele: pracę może stracić 40 tys. osób

Henryka Bochniarz z Rady Dialogu Społecznego, założycielka i prezydent Konfederacji Lewiatan, rozmawiała z "Głosem Szczecińskim" o zakazie handlu w niedziele. Zdaniem ekspertki, to zły pomysł. Z badań na które powołuje się Bochniarz wynika, że pracę może stracić nawet 40 tys. osób.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Igor 09.03.2017

    Tak naprawde to te wielkie sieci hipermarketów na tym skorzystaja, bo na logike - ludzie się przyzwyczają, że u nich trzeba kupować na zapas, bo już nie ma groszka czy abc pod domem, jak w niedzielę im się cukier do kawy skończy.

  • Patrycja. 24.02.2017

    Tak, faktycznie należy wprowadzić ustawę o godziwym wynagrodzeniu pracownika, szczególnie za pracę w niedzielę. Niejednokrotnie firmy właśnie w tym dniu wykonują obrót z całego tygodnia, to muszą odpowiednio płacić pracownikom. Myślę że dobrym rozwiązaniem, będzie modyfikacja Kodeksu Pracy, ze zmianą: co druga niedziela musi być wolna, obecnie jest co czwarta. Oczywiście firmy pracujące w niedzielę, czy handlowe, logistyczne ect. muszę prowadzićwiczenia dokładną ewidencję godzin pracy pracowników, bez względu na rodzaj umowy jaki zaproponowali pracownikom. Pracuję w niedziele od 16 lat i widzę problem z różnych perspektyw. Zamknięcie handlu w niedzielę nie rozwiąże problemu, pogłębi inne dotąd nie znane. Należy uregulować pracę w niedziele, przede wszystkim w kodeksie pracy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.