10.05.2019/09:32

HL Display, czyli lepsze doświadczenie zakupowe w dziale produktów świeżych

Ekspozycja warzyw i owoców jest wizytówką sklepu. Firma HL Display wie, jak urządzić to stoisko, żeby zachwycić i przyciągnąć klientów.

Kategoria produktów świeżych – warzywa i owoce, mięso, ryby, przetwory mleczne i wypieki – odpowiada za około 40% przychodów sklepu, przyczyniając się do znacznego zwiększenia ruchu i lojalności klientów. Jednak zarządzanie tą kategorią jest bardzo skomplikowane: produkty świeże szybko się psują, ceny wciąż ulegają zmianie, artykuły bywają bardzo delikatne. Ponadto wiele z tych produktów wymaga różnej temperatury i obsługi. To sprawia, że część placówek ma trudności z osiągnięciem zadawalającej marży w dziale produktów świeżych. Z tego powodu sieci sklepów spożywczych i wyspecjalizowane placówki poszukują nowych sposobów na przyciągnięcie klientów, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów i odpadów. W odpowiedzi na te wyzwania HL oferuje rozwiązania merchandisingowe, które wpisują się w misję firmy, którą jest tworzenie lepszego doświadczenia zakupowego.

Handel to nie tylko transakcja

Oferta i ekspozycja świeżych produktów o wysokiej jakości to główny powód, dla którego kupujący wybierają dany sklep. Chcą oni przed zakupem dotknąć, zobaczyć, czy nawet powąchać produkt. Z tego powodu aż 76% z nich deklaruje, że woli kupować produkty świeże w tradycyjnym sklepie, natomiast aż 44% klientów w ogóle nie robi zakupów w Internecie, ponieważ nie ufa jakości sprzedawanych tam produktów. Prawie jedna czwarta klientów zdecydowałaby się na zmianę sklepu, jeśli nie byłaby zadowolona z jakości, świeżości i różnorodności prezentowanych produktów.

Nasi klienci, sprzedawcy detaliczni, często mają obawy związane z coraz większymi wymaganiami kupujących, co do konkurencyjności cen, jakości i dużego wyboru produktów, ponieważ dla sprzedawcy oznacza to wzrost kosztów. Nawiązaliśmy więc ze sprzedawcami detalicznymi współpracę, której celem jest opracowanie strategii pozwalającej na stworzenie różnorodności, jak również zwiększenie sprzedaży i ograniczenie strat – mówi Rafał Lewandowski, Commercial Director HL Display Polska.

Firma ma w ofercie produkty dla wszystkich stref działu produktów świeżych. – Posiadamy rozwiązania dla wszystkich obszarów tej kategorii, od chłodziarek, modułów ściennych czy półek, poprzez rozwiązania zwiększające sprzedaż impulsową, do komunikacji wewnątrz-sklepowej. Dzięki naszym zaawansowanym możliwościom w dziedzinie badań i rozwoju oraz globalnej współpracy w zakresie innowacji, jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązania merchandisingowe zwiększające sprzedaż i ograniczające straty żywności, które sprawdzą się na wielu rynkach i będą odpowiednie dla sklepów, bez względu na ich powierzchnię – tłumaczy ekspert. I podkreśla rolę tradycyjnych sklepów w przyszłości. – HL Display chce, aby handel detaliczny nie był utożsamiany wyłącznie z transakcją, ale stanowił doświadczenie zakupowe. Warzywa i owoce to niezwykle ważna kategoria produktów, która umożliwia osiągnięcie tego celu w środowisku sklepowym. Klienci wolą kupować świeże produkty w sklepach, a nie przez Internet. Inwestowanie w tworzenie lepszych wrażeń zakupowych w dziale warzyw i owoców to doskonała okazja zarówno dla sprzedawców, jak i dostawców świeżych produktów – podsumowuje Rafał Lewandowski.

W trosce o ekologię

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.