06.10.2020/19:37

Hodowla zwierząt w klatkach zostanie zdelegalizowana?

Wprowadzenia zakazu hodowli klatkowej zwierząt hodowlanych domaga się 1,4 miliona Europejczyków, w tym kilkadziesiąt tysięcy osób z Polski – podaje „Rzeczpospolita”.

Nie cichnie burza wokół tzw. piątki dla zwierząt, czyli nowelizacji ustawy, która zabrania m.in. hodowli zwierząt na futra. Rozwiązania mające ograniczyć cierpienie zwierząt poparli posłowie – teraz zajmie się nimi Senat. Tymczasem, jak donosi „Rzeczpospolita”, może się okazać, że Polska będzie się musiała zmierzyć z innym problemem: koniecznością ograniczenia chowu klatkowego, który w naszym kraju jest dominujący.

Do Komisji Europejskiej kilka dni temu wpłynęła petycja w tej sprawie – Fundacja Compassion Polska działająca na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych wraz ze 170 organizacjami partnerskimi z innych krajów przekazały Komisji Europejskiej niemal 1,4 miliona podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Koniec epoki klatkowej". Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, jej głównym postulatem jest całkowity zakaz hodowli klatkowej wszystkich zwierząt hodowlanych na terenie krajów unijnych. Inicjatywę poparło 80 tysięcy osób z Polski.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.