20.11.2019/11:09

Iglotex wybuduje nowy zakład produkcyjny i oddział dystrybucyjny w Skórczu

Iglotex wybuduje nowy zakład produkcyjny i oddział dystrybucyjny w Skórczu – będzie to najnowocześniejszy zakład w tej części Europy. Rada nadzorcza spółki podjęła właśnie decyzję ws. realizacji inwestycji, w ramach której powstanie fabryka oraz oddział dystrybucyjny w Skórczu.

Jednocześnie 18 listopada br. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Sopocie wydała Decyzję o wsparciu dla firmy Iglotex polegającym na przyznaniu ulg podatkowych w związku z inwestycją, a tym samym wyznaczającą nowy etap w rozwoju firmy. - Mamy już konkretny harmonogram naszej inwestycji. Nowy zakład produkcyjny i oddział dystrybucyjny w Skórczu będzie najnowocześniejszym zakładem przetwórstwa spożywczego w tej części Europy – mówi Tadeusz Włodarczyk, przewodniczący rady nadzorczej Iglotex.

I dodaje, że do szybkiej realizacji projektu przyczyniły się do tego bardzo dobra współpraca z naszymi partnerami, w tym z firmami Mercurius Brokers, TU Ergo Hestia S.A i TUiR Warta S.A., a także pracownikami, klientami i dostawcami grupy Iglotex oraz lokalnymi władzami i instytucjami.

Decyzja o budowie nowego zakładu i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu była bardzo istotna dla Penta Investments jako akcjonariusza i współwłaściciela Grupy Iglotex. – Biznesplanu i harmonogram budowy, a także bardzo złożona dokumentacja przetargowa zostały opracowane w rekordowym tempie, dzięki czemu rada nadzorcza szybko mogła podjąć ostateczną decyzję w sprawie inwestycji – dodaje Mateusz Słabosz, członek rady nadzorczej Iglotex, Investment Manager w Penta Investments.

W opinii Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – nowy zakład Iglotex to format nowoczesnej działalności bazujący na wykorzystaniu najnowszych technologii w istotnym sektorze produkcji zdrowej żywności wysokiej jakości. - Wspieramy ten projekt również ze względu na jego charakter badawczo-rozwojowy i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby firma jak najszybciej mogła uruchomić proces produkcji – podkreślił Paweł Lulewicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W dniu 19 listopada 2019 roku grupa Iglotex podpisała list intencyjny z firmą Dekpol, generalnym wykonawcą inwestycji.  - Zgodnie z przyjętym harmonogramem rozpoczęcie prac budowalnych jest planowane w pierwszej połowie stycznia 2020 roku. Umaszynowienie i kolejne etapy rozruchu nowego zakładu produkcyjnego są planowane w miesiącach czerwiec-wrzesień 2020 roku. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i zapewnienie regularnego działania nowego zakładu produkcyjnego jest spodziewane w trzecim kwartale 2020 roku. Z kolei oddział dystrybucyjny rozpocznie pracę już w czerwcu przyszłego roku – mówi Maciej Włodarczyk, prezes Iglotex.

Nowy zakład produkcyjny, wraz z częścią magazynową, oddziałem dystrybucyjnym i częścią biurowo-administracyjną powstanie na działce przy ulicy Leśnej 2 w Skórczu. Łączna powierzchnia nowego obiektu wyniesie około 24 400 mkw. i będzie obejmowała – zakład produkcyjny o powierzchni 13 600 mkw. z nowoczesnym parkiem maszynowym, magazyny o powierzchni 9000 mkw., oddział dystrybucyjny z flotą ponad 70 pojazdów oraz część biurową o  powierzchni 1800 mkw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.