26.05.2017/12:50

Jesper Brodin nowym dyrektorem generalnym Grupy Ikea

Jesper Brodin zastąpi Petera Agnefjälla na stanowisku dyrektora generalnego (CEO) Grupy Ikea. Zmiana na samym szczycie kadry menedżerskiej nastąpi 1 września br. - ogłosiła wywodząca się ze szwecji grupa handlowa.

Agnefjäll z Ikeą związany jest od 22 lat, w tym przez pięć ostatnich lat pracował dla grupy jako dyrektor generalny. Jego następca, Jesper Brodin, aktualnie przewodzi rodzimemu, szwedzkiemu oddziałowi sieci (w randzie dyrektora zarządzającego), jak również jest szefem działów w firmie odpowiedzialnych za rozwój produktów i logistykę.

Grupa Ikea zarządza obecnie na całym świecie 348 sklepami. W 2016 r. zostały one odwiedzone przez 783 mln klientów. Do firmy należy także 45 centrów handlowych. Globalnie Ikea zatrudnia ponad 140 tys. pracowników. W Polsce firma obecna jest od 1990 r., kiedy to otwarto pierwszy sklep Ikea na warszawskim Ursynowie. Dziś Ikea posiada w naszym kraju 10 sklepów, a jedenasta placówka uruchomiona zostanie w warszawskim Forcie Wola w 2018 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.