27.04.2020/18:06

Ikea optymistycznie z zagranicy: Po restarcie klienci szybko wracają do naszych centrów handlowych

Szwedzka sieć w miarę postępów epidemii koronawirusa zamykała swoje placówki stacjonarne na kolejnych rynkach. Obecnie detalista „odmraża” kolejne placówki w krajach, które luzują restrykcje. Ruszyły m.in. trzy centra handlowe Ikea w Chinach i po jednym w Izraelu i Niemczech. Ruch w placówkach bardzo szybko wraca do normy.

Zdecydowana większość marketów sieci Ikea, a także 45 galerii handlowych, należących do Ingka Group, zostało w różnym czasie zamkniętych z powodu pandemii koronawirusa. Obecnie pierwsze placówki wznawiają działalność w krajach, w których łagodzone są ograniczenia dotyczące funkcjonowania centrów handlowych.

W Chinach restart nastąpił w kilku marketach – w ubiegłym tygodniu pracę wznowiła placówka w Wuhan, mieście wybuchu pandemii. Jak informuje Ingka Group, w placówkach dłużej funkcjonujących po restarcie „biznes wrócił do normy”. W odmrożonym właśnie markecie w Wuhan ruch klientów sięgał 70-80 proc. frekwencji ubiegłorocznej.

Z kolei w galerii handlowej Ikea w Niemczech liczba odwiedzin wyniosła 63 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, przy czym w obiekcie działalność wznowiło dopiero 40 z 57 najemców.

Tak błyskawiczny restart biznesu ma świadczyć, zdaniem Ingka Group, o szybkim powrocie dobrych nastrojów wśród konsumentów.

Właściciel sieci Ikea zapewnił, że podejmował szereg działań wspierających najemców w trudnym czasie. „Poza zawieszeniem czynszów i opłat serwisowych pobieranych od najemców, centra handlowe Ingka inwestowały w działania mające zachęcić klientów do zakupów online. Pomagaliśmy także detalistom w zorganizowaniu współpracy w zakresie współdzielenia usług dostaw do domu oraz click&collect.” – czytamy w komunikacie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.