04.03.2020/11:59

InPost uruchomi kolejną sortownię

InPost uruchomi nową sortownię o powierzchni 8100 mkw. na terenie Panattoni Park Lublin III. Położenie w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego, terminala kolejowego oraz w niedużej odległości od wschodniej granicy Unii Europejskiej ma gwarantować optymalne warunki zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.

Wliczając nowy obiekt InPost będzie dysponować już 12 centrami logistycznymi: pięcioma powierzchniami Panattoni, dotychczasową, rozbudowaną centralną sortownią w parku magazynowym P3 Piotrków, dwiema sortowniami w nowych parkach logistycznych – 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warszawa, a także nowoczesnymi obiektami w parkach logistycznych MLP Poznań West, MLP Gliwice i MLP Wrocław West oraz KJF Kraków Balice.

– InPost ma obecnie najbardziej rozbudowaną infrastrukturę wśród wszystkich operatorów logistycznych w Polsce. Także obsługiwane przez nas wolumeny przesyłek biją rekordy – w 2019 roku notowaliśmy ponownie znaczący, dwucyfrowy wzrost – komentuje Rafał Brzoska, prezes InPost. Zwraca uwagę, że aż 63 proc. kupujących w Internecie deklaruje, że najczęściej korzysta z usług oferowanych przez InPost. To najwyższy wynik wśród wszystkich firm logistycznych działających w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.