16.11.2020/13:32

Inteligentne Rozwiązania dla Zielonej Przyszłości. Firma Area Cooling Solutions sukcesywnie poszerza swoją ofertę produktową

Area Cooling Solutions jest czołowym europejskim producentem urządzeń chłodniczych w tym rozwiązań wykorzystujących technologię inwerterową. Typoszereg agregatów skraplających iCOOL posiada szeroką gamę kompaktowych agregatów inwerterowych w zakresie od 0,8kW – 29kW do zastosowań w obiektach handlowych, gastronomicznych oraz hotelach. W przeciągu ostatnich dziesięciu lat zainstalowano ponad 7000 agregatów skraplających iCOOL w ponad 30 krajach.  Dziś są one wyznacznikiem standardu rozwiązań w obszarze chłodnictwa komercyjnego.

W 2018 roku rozszerzono typoszereg iCOOL HFC o urządzenia pracujące na ekologicznym czynniku CO2. Produkcja tych agregatów wymaga zachowania najwyższych standardów jakościowych oraz wymogów bezpieczeństwa. Z tego powodu podjęto decyzję o rozbudowie system kontroli jakości i nadzorze przez TÜV Hessen: system zarządzania jakością ISO oraz TÜV Rheinland: nadzorującym wymagania dla projektowania i produkcji.

Kierując się hasłem: Inteligentne Rozwiązania dla Zielonej Przyszłości, w tym roku serię agregatów iCOOL uzupełniono o trzy nowe produkty:

  1. Agregat inwerterowy iCOOL-30 CO2 MT – agregat kompaktowy o wydajności 30kW (-10/+32) pracujący na bazie ekologicznego czynnika CO2. Najniższy współczynnik GWP.
  2. Agregat inwerterowy iCOOL eSLIM 12 MHP – agregat kompaktowy o wydajności 9kW (-10/32/R454C/R455A) pracujący na bazie czynnika o niskim współczynniku GWP z grupy A2L.
  3. Agregat inwerterowy iCOOL LOOP – system chłodniczy pętli wodnej charakteryzujący się niską zawartością czynnika chłodniczego w instalacji. Zakres wydajności jednostki od 1,9kW do 6,7kW (-10/32/R449A/R448A)

Dzięki temu, że dział badań i rozwoju oraz produkcja znajdują się w Polsce producent jest w stanie dostarczyć gotowy towar ciągu 48 godzin. Klienci doceniają również lokalne wsparcie techniczne oraz szeroką grupę przeszkolonych firm serwisowych.

Area Cooling Solutions stale podnosi kwalifikacje swoich klientów oraz firm serwisowych dzięki programowi Area Academy. Są to cykliczne szkolenia z zakresu stosowania nowych technologii w chłodnictwie oraz obsługi i serwisowania urządzenia produkowanych przez firmę.

Uwzględniając rosnące koszty energii elektrycznej firma dokłada starań, by na etapie projektu stosować rozwiązania inżynieryjne zwiększające sprawność urządzenia i instalacji. Doskonałym przykładem systemów oszczędzających energię elektryczną oraz dbając o jakość przechowywanych produktów są agregaty z płynną regulacją wydajności iCOOL.

Dodatkowo wbudowany system zdalnego monitoringu pozwala na optymalizację instalacji poprzez korekty nastaw jak również możliwość podjęcia działań prewencyjnych w celu utrzymania instalacji w optymalnym stanie eksploatacyjnym.

Potwierdzony standardem TÜV oraz ISO PN-EN 9001:2009

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Tomasz 23.11.2020

    Sporo sklepów już na tym pracuje.

  • JK 17.11.2020

    Bardzo ciekawe rozwiązanie, widziałem to na obiektach.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.