06.12.2018/14:16

Jachtem na zakupy do Carrefoura – pierwszy na świecie pływający supermarket

Carrefour uruchomił pierwszy na świecie supermarket, do którego można przypłynąć żaglówką, skuterem wodnym czy na desce do windsurfingu. „Carrefour Bites and More by the Shore” uruchomiony został przy centrum handlowym Majid Al Futtaim w Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

„Carrefour Bites and More by the Shore” przeznaczony jest do obsługi pasażerów jachtów i łodzi żaglowych, użytkowników skuterów wodnych i motorówek, windsurferów itd. Dociera też do trzech plaż w samym Dubaju: Kite Beach, Jumeirah Public Beach i Al Sufouh Beach. Pływający supermarket jest czynny sześć dni w tygodniu od 10:00 do 18:00 – z tym że może być nieczynny przy złych warunkach pogodowych.

Market oferuje ponad 300 produktów, w tym gorące i zimne przekąski, lody, świeżą żywność i oczywiście zimne napoje. Dodatkowo można się w nim zaopatrzyć w wybrane produkty non-food, takie jak kremy do opalania czy leki OTC. Cały asortyment został starannie dobrany pod potrzeby specyficznych klientów.

Składanie zamówień jest proste. Pasażerowi małych jednostek żaglowych i skuterów wodnych mogą przycumować do sklepu i zamówić towary w okienku, gdzie realizują też płatność i odbierają towar. Pasażerowie większych jednostek pływających mogą złożyć zamówienie przez telefon lub aplikację mobilną Aqua Pod – zostanie ono dostarczone we wskazane miejsce małą łódką kurierską w ciągu 45 minut.

Zgodnie z duchem czasów, Carrefour Bites and More umieszczony jest na jednostce pływającej Aqua Pod, rodzaju małego promu z napędem elektrycznym, zasilanym akumulatorami, które ładowane są podczas cumowania w porcie. Statek ma zainstalowane specjalne sieci, które przy okazji żeglugi wyławiają z wody śmieci, przyczyniając się do oczyszczania bardzo uczęszczanego akwenu.

Nie podano przykładowych cen produktów z oferty Carrefour Bites and More – są one zapewne adekwatne do formatu super-convenience – ale przypomnijmy, że sklep działa w Dubaju… .

Źródło:majidalfuttaim.com

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • kj 07.12.2018

    niech podpływają bałtykiem pod polskę w niedziele z zakazem handlu, obłowią się bardziej niż w dubaju

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.