04.03.2021/20:45

Jadwiga Zientara, CFO Carrefour Rumunia: Przyglądamy się rynkowi fuzji i przejęć

Jadwiga Zientara, dyrektor finansowy Carrefour Romania, poinformowała, że Carrefour Romania dysponuje budżetem inwestycyjnym w wysokości ponad 300 mln. lei w 2021 roku. Głównym kierunkiem jest wzrost organiczny, ale Carrefour przygląda się również rynkowi fuzji i przejęć - podaje zf.ro.

Jak twierdzi Jadwiga Zientara, priorytetami strategicznymi dla Carrefour Romania są inwestycje w ekspansję, na które firma ma budżet ponad 300 milionów lei. Sieć koncentruje się na wzroście organicznym, ale także na możliwościach na rynku fuzji i przejęć - czytamyh w zf.ro.

Dla niej i dyrektorów finansowych największym wyzwaniem było bardzo szybkie przejście na pracę zdalną. Ważnym wyzwaniem od samego początku była również zdalna współpraca z dostawcami, w celu zapewnienia ciągłości dostaw i prowadzenia działalności.

Kolejnym wyzwaniem była  współpraca z organami podatkowymi. Cyfryzacja - zdaniem Jadwigi Zientary - jest nadal potrzebna i musi się poprawić. 

Wedłu Zientary w czasach niepewności wyzwaniem jest zapewnienie pewności. Jak twierdzi dyrektor finansowa, przewidywanie w 2020 roku było trudne, jednak ostateczny wynik w 2020 r. był zgodny z planami, natomiast zmiana popytu konsumpcyjnego była mało przewidywalna - podaje zf.ro.

Jadwiga Zientara podkreśla, że ścisła współpraca z dostawcami była niezbędna i zwraca uwagnę na bardzo dobrą współpracę z lokalnymi producentami.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także