23.05.2017/11:52

Jajka Kinder po blisko półwieczu wpuszczone do Stanów.

Jajka Kinder Niespodzianka firmy Ferrero pojawiły się na rynku w 1972 r. Są znane na całym świecie - z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, gdzie do dziś są zakazane. Włoska firma znalazła jednak sposób, aby dostosować się do wymogów amerykańskiego prawa. Jak informuje Wirtualna Polska, w przyszłym roku jajko Kinder Joy zadebiutuje na rynku USA.

Kinder Niespodzianka - popularny łakoć czekoladowych w kształcie jajka, z małą zabawką w środku - jest od wielu lat popularna na całym świecie. Rocznie sprzedaje się ok. 3 mld sztuk tych wyrobów. Produkt jest jednak zakazany w Stanach Zjednoczonych, gdzie nie wolno go produkować i dokąd nie wolno go wwozić. Rzecz w tym, że amerykańskie przepisy sanitarne nie zezwalają na umieszczanie jakichkolwiek przedmiotów w jedzeniu.

Jak informuje Wirtualna Polska, firma Ferrero znalazła sposób, by rozwiązać ten problem i zaistnieć na jednym z największych rynków świata. Na początku przyszłego roku pojawią się tam jajka Ferrero pod nazwą Kinder Joy. Pomysł jest prosty. Jajka te składają się z dwóch połówek. Jedna jest zrobiona z czekolady nadziewanej kremem, w drugiej części znajduje się zabawka.

Firma cieszy się z nowej szansy, ale jej przedstawiciele zdają sobie sprawę, że produkt nie jest znany Amerykanom i jego promocja może potrwać nawet dekadę.

Czytaj więcej na portalu Wirtualna Polska

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.