14.03.2020/00:01

Jak dokładnie wyglądają przepisy ograniczające handel w galeriach? Zobacz rozporządzenie

W piątek późnym wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, ograniczające od soboty w znacznym stopniu działalność w galeriach handlowych.

Jak czytamy w rozporządzeniu, w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw. ustanowione zostało czasowe ograniczenie "handlu detalicznego najemcom powierzchni handlowej, których przeważająca działalność polega na handlu":

a) wyrobami tekstylnymi,

b) wyrobami odzieżowymi,

c) obuwiem i wyrobami skórzanymi,

d) meblami i sprzętem oświetleniowym,

e) sprzętem radiowo-telewizyjnym lub sprzętem gospodarstwa domowego,

f) artykułami piśmiennymi i księgarskimi.

Ponadto na terenie obiektów o wskazanej powyżej powierzchni sprzedaży zakazano "prowadzenia działalności gastronomicznej i rozrywkowej".

Kliknij i zobacz, co jeszcze znalazło się w rozporządzeniu: http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000043301.pdf

Zobacz także nasz artykuł pt. "Od soboty ograniczenie działalności galerii handlowych! Sklepy spożywcze otwarte".

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Ela 16.11.2020

  A co z kwiaciarniami?. Przecież my handlujemy żywym towarem. Czy znowu musimy ponosić ogromne straty?

 • Lepold 15.03.2020

  Pis zawalił przygotowania do epidemii - nie mamy zapasów testów, maseczek i wielu innych materiałów higienicznych. Nie ma też gotowych procedur, wszystko jest improwizacją a było przecież 2 miesiące na przygotowanie się. A dlaczego nic nie robi Kamiński, którego ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji powinno "walczyć" z wirusem a nie robi tego ?

 • Ratunku 14.03.2020

  Co z osobami mającymi działalność w galeriach handlowych? Nie mówię o właścicielach dużych marek tylko np. franczyzobiorcy mającego wieloletnią umowę z galerią wynegocjowaną kilka lat temu na jeden lokal i zatrudniającym np. 10 pracowników na umowę o pracę. Franczyzobiorca na działalności nie ma innych źródeł dochodu, natomiast jak najbardziej zobowiązania leasingowe, pracownicze, wobec galerii. Z czego będzie spłacał zobowiązania i żył? Branża, np. odzież w której końcówka ub. roku oraz utargi tegoroczne właśnie do wczoraj katastrofalne ze względu na brak typowej zimowej dla tego okresu pogody. Jakie rady macie dla takiego przedsiębiorcy?

 • zet 14.03.2020

  a co ze sklepami z materiałami budowlanymi na terenie galerii handlowych? :) farby i tapety można sprzedawać

 • Paaf 14.03.2020

  Hipermarkety w galeriach (różne auchany, carrefoury, itp) mają w przewadze spożywkę więc ich ten zakaz też nie obejmie :)

 • Doradca 14.03.2020

  W rozporządzeniu nie ma mowy o biżuterii.... chyba trzeba iść do roboty???

 • fert 14.03.2020

  W takim razie np. bizuteria, zegarki, drobiazgi (typu Flying Tiger) moga dzialac?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.