19.03.2021/16:15

Jak płatności bezgotówkowe wspierają smart city

Trend płatności bezgotówkowych stał się istotnym elementem życia mieszkańców miast, także w Polsce. W ostatnich latach coraz więcej ludzi rezygnuje z używania gotówki do płatności, a władze miejskie pracują nad stworzeniem w pełni zrównoważonego systemu bezgotówkowego. W rozwoju tych działań z pomocą przychodzą technologie związane ze smart city.

Czym dokładnie jest smart city 

Termin „smart city” oznacza inteligentne miasto, które wykorzystuje technologię do świadczenia usług i rozwiązywania problemów miejskich. Nie ma jednej, spójnej definicji tego zjawiska. Pojęcie zdobyło popularność na początku XXI wieku i nieustannie ewoluuje, ponieważ technologie z nim związane również ulegają zmianie. 

Rozwój smart city jest możliwy dzięki nowoczesnym narzędziom. Wśród nich można wymienić sztuczną inteligencję, Internet rzeczy, big data, technologie informacyjno-komunikacyjne czy płatności cyfrowe. Te nowoczesne systemy mają za zadanie zoptymalizować funkcjonowanie miasta, pobudzić wzrost gospodarczy i poprawić jakość życia obywateli. 

Rola płatności bezgotówkowych w rozwoju inteligentnych miast 

Obecnie coraz więcej miast w Polsce docenia znaczenie płatności bezgotówkowych, które odgrywają kluczową rolę w realizacji wizji smart city. Płatności bezgotówkowe są proste, szybkie, wygodne i bezpieczne. 

W dobie pandemii na popularności zyskały szczególnie płatności zbliżeniowe z uwagi na możliwość dokonania transakcji do kwoty 100 zł bez konieczności dotykania terminala. W przypadku płatności zbliżeniowej mobilnej klient może potwierdzać transakcje powyżej 100 zł na swoim smartfonie.  

Dlatego przedsiębiorcy decydują się na wdrażenie terminala do swoich biznesów. Zaangażowanie obu stron – usługodawców i klientów – znacznie usprawnia proces popularyzacji płatności bezgotówkowych. Zachodzące zmiany zmierzają do tego, aby przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii płatniczych uczynić miasto bardziej przyjaznym dla jego mieszkańców. 

Dołącz do inteligentnej rewolucji i skorzystaj z nowego terminala 

Warto zauważyć, że współcześni klienci chcieliby płacić bezgotówkowo wszędzie, nawet w małych punktach usługowych. Wygoda i bezpieczeństwo są czynnikami, które zachęcają do finalizacji transakcji przy użyciu karty płatniczej. Dla przedsiębiorcy to znak, że właśnie teraz jest najlepszy moment, aby rozwinąć biznes, wdrożyć do swojej działalności terminale płatnicze i nie tracić klientów, którzy chcą płacić bezgotówkowo. 

Każda osoba, która zdecyduje się na bezpłatny terminal, może skorzystać z Programu Polska Bezgotówkowa. Wystarczy tylko wypełnić formularz  , a następnie ekspert skontaktuje się telefonicznie i przedstawi ofertę współpracy. Przedsiębiorca na start może otrzymać aż trzy terminale Polcard oraz 12-miesięczne dofinansowanie na ich użytkowanie.

Stwarzając możliwość płatności bezgotówkowych, firma zyskuje wiele korzyści, w tym zwiększoną wydajność pracy, bezproblemową i szybszą obsługę klienta oraz większą sprzedaż. Przedsiębiorstwa, które akceptują cyfrowe formy płatności, stają się częścią miejskiej rewolucji i poprawiają komfort życia swoich konsumentów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.