03.12.2019/11:46

Jak skutecznie zabezpieczyć żywność w kontenerach chłodniczych i obniżyć straty

W wielu przypadkach firmy zostały zrażone do nowych technologii, gdyż w przeszłości eksperymentowały z użyciem termo-logerów czy RFID i utknęły na etapie skomplikowanego montażu, kosztownego wdrożenia, dodatkowego zaangażowania pracowników, dołożenia kolejnych etapów do istniejących procesów, braku możliwości śledzenia ruchu kontenerów pod "dachem" i "pod chmurką" w czasie rzeczywistym, trudnościami z komunikacją lub krótką żywotnością baterii.

W 2019 u jednego z liderów na rynku FMCG został przeprowadzony ponad 4-miesięczny "proof of concept". Uruchomiony system służył do lokalizowania, automatycznego zbierania i raportowania danych o pozycji oraz temperaturze/wilgotności kontenera chłodniczego w czasie rzeczywistym, pracującego w cyklu MKM (magazyn - klient - magazyn) opartego na systemie i urządzeniach pomiarowych dostarczonych przez KoolZone Ltd.

Podczas testu rozwiązanie KoolZone całkowicie pokonało wszystkie przytaczane powyżej bariery, wyróżniało się łatwym montażem, pełną automatyzacją raportowania i powiadamiania o incydentach w czasie rzeczywistym, zaskakiwało nowoczesną i przejrzystą aplikacją, brakiem problemów z komunikacją, przesyłem oraz eksportem danych, precyzyjnym lokalizowaniem kontenera na terenie magazynu i poza nim, doskonałą żywotnością, odpornością na wodę, lód, niską temperaturę oraz środki myjące.

Rozwiązanie KoolZone doskonale pasuje do dostępnych w Europie kontenerów między innymi producentów: Gebhardt, Olivo czy TKT, przy czym montaż czujnika trwa dosłownie minutę, a system nie ma w zasadzie ograniczeń pojemnościowych w zakresie ilości podłączonych jednocześnie urządzeń oraz użytkowników.

Rozwiązanie KoolZone zostało również docenione i wyróżnione przez Klientów Delikatesów Centrum i przez Grupę Eurocash w kategorii „Stawiam na praktyczne rozwiązania” w konkursie Herosi Innowacyjności 2019.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.