04.11.2022/11:15

Jak uniknąć problemów w eksporcie? O tych zasadach musisz pamiętać

Eksport towarów to dobry sposób na rozwój biznesu, zwłaszcza gdy na zagranicznych rynkach istnieje luka, którą zapełnić może produkt danej firmy. Jak jednak zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami?

Współpraca z nowym krajem może oznaczać zetknięcie się z nowymi zwyczajami, kulturami i przepisami, których należy przestrzegać. Daje jednak dostęp do nowych rynków i klientów oraz możliwość rozwoju biznesu.

Kluczowe jest zatem poznanie docelowego kraju i dokładne poznanie potencjalnego klienta. Ważne jest też to, aby zebrać pełną, niezbędną dokumentację dotyczącą procesu eksportu. Warto też ubezpieczyć swoje należności na wypadek niewypłacalności zagranicznego kontrahenta.

Kluczowe jest też wsparcie osób znających dany rynek, w tym jego specyfikę prawną oraz sposoby na pozasądowe rozwiązywanie sporów. Wszystko to ma kluczowe znaczenie w budowaniu konkurencyjności na zagranicznych rynkach.

Więcej o tym, w jaki sposób zabezpieczyć swój biznes eksportowy można dowiedzieć się z podcastu z serii „Biznes w 5 minut”, przygotowany przez ekspertów z Allianz Trade.

* Allianz Trade stanowi znak towarowy służący do oznaczenia zakresu usług świadczonych przez Euler Hermes.

Wysłuchaj podcastu na platformie Anchor!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także